Yeşilçam'ın usta oyuncularından olan 76 yaşında olan Hülya Koçyiğit Türkiye Kültür Yolu Festivali dolayısyla Trabzonlular ile bir araya geldi. Hülya Koçyiğit yaptığı söyleşide çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hülya Koçyiğit "Susuz Yaz" filminin arka planında olanları anlattı. Hülya Koçyiğit'in anlattıkları dinleyenlerde şaşkınlık yarattı. 

"SAÇLARINDAN TUTUP SÜRÜKLEYECEKSİNİZ"

Hülya Koçyiğit "Susuz Yaz" filminde figüran için verilecek para olmadığını ve köylülerin dizide figüran olduğunu söyledi. Hülya Koçyiğit "Köylülere, ‘Bu meydanda film çekilecek ve siz oradaki kadına taş atacaksınız. Onun saçlarından tutup sürükleyeceksiniz ve linç edeceksiniz’ diye anons yapıldı." dedi. 

ANNESİ YARDIMA KOŞTU

Köylülere yapılan bu anons sonrasında zor anlar yaşadığını belirten usta oyuncu ""Bir sürü genç, oyunculuk hevesiyle köy meydanında gerçekten beni linç ediyordu. Annem setteydi ve canhıraş bir şekilde kendini kameraların önüne atarak ‘Evladıma dokunmayın’ diye koştu." dedi. 

"ALİ ŞEN ÜSTÜME KAPANDI"

Yapılan anons üzerine linç edilen Hülya Koçyiğit "Tabii ki sahne bozulmuştu. Daha sonra anonslar yapıldı ve bunun gerçek olmadığı söylendi. Şener Şen’in babası Ali Şen, halkın hezeyanını görünce üstüme kapandı ve beni linçten korumaya çalıştı" diye konuştu. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi