Eskişehirli iş insanı ve İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Aday Adayı Melih Aydın, Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ne verdiği desteği TBMM’ye taşıyor. Milletvekili seçildiğinde ilk icraatının derneğin elverişsiz koşullarını iyileştirmek olacağını söyleyen Aydın, duygularını şöyle ifade ediyor: “Eskişehir’imizin Şair Fuzuli Caddesi’nde bakımsız, asansörsüz, küçücük bir bina var. Şehit yakınlarımız ve gazilerimizle dayanışmak üzere çalışan Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nin Eskişehir şubesi tam da bu binada, oldukça kötü koşullarda ayakta kalmaya çalışıyor. Vatan için engelli olarak hayatını sürdüren, uzuvlarını kaybetmiş gazilerimizi asansörsüz bir binada ağırlamayı kendilerine, şehitlerimizin aziz hatırasına ve kıymetli ailelerine saygısızlık olarak görüyorum.”

“Her ziyaretim sonrası mahcup ayrıldım”

Dernekte gaziler ve şehit aileleri için sosyal alanın da bulunmadığını ve her ziyareti sonrası dernekten mahcup ayrıldığını belirten Melih Aydın, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Eskişehir’e yakışanı yapacaklarını; seçimden sonra ilk iş olarak derneği elverişli, yeni bir binaya taşıyacaklarını açıkladı.

Bilgi ve iletişim:

Duygu Çakıcı

0506 654 06 26 – [email protected]

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Aday Adayı Melih Aydın kimdir?

Eskişehirli iş insanı Melih Aydın, ilk-orta ve yüksek eğitimini Eskişehir’de tamamlamıştır. Aydın, 2010 yılında kurduğu Funnivarium şirketiyle içinde bulunduğu sektörün Türkiye’deki tek üreticisidir. 2021’de teknoloji dünyasına da adım atan Melih Aydın, yazılım ürünleri ve medya sektöründe önemli işlere imza atmaya devam etmektedir. İş hayatını aktif olarak Eskişehir ve Ankara’da sürdüren Aydın, evli ve bir çocuk babası olup Eskişehir’de ikamet etmektedir.