Eskişehir Şoförler Odası Seyitgazispor Kulübü'ne destek sözü verdi Eskişehir Şoförler Odası Seyitgazispor Kulübü'ne destek sözü verdi

AK Parti’deki toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hatipoğlu, İYİ Parti defterini kapattığını söyleyerek, “Ben hep şöyle düşünürüm. Bir işe girerken değil çıkarken insanın kalitesi belli olur. İYİ Parti defterini kapattım. İYİ Partiliyle ilgili bundan sonra ağzımdan üzerimize bir iftira atılmadığı sürece kötü bir şey duyamazsınız.  Ben o defteri kapattım. Bir hafta konuşmadım, herkes eteğindeki taşları döksün diye. Birçok iftiralara ve yalanlara maruz kaldım. Onları da haklı görüyorum. Çünkü onlar benim şahsıma değil kurumsal yapıya söylenmiş sözler. Bir yola çıkarken her şey çok güzel başlıyor. Yoldan ayrılırken insanların kalitesi belli olur. Herkes kalitesini yol ayrımında belli etti. Ayrıldığım yer hakkında kötü bir şey, mahrem bir şey söylemek istemiyorum. Üzerime çok fazla gelinmediği takdirde, bunlar ahirete kadar bende kalacak şeyler” ifadelerini kullandı.  

“İYİ Parti’den 500’ün üzerinde istifa bekleniyor”

Önümüzdeki hafta İYİ Parti Eskişehir Teşkilatında istifalar yaşanacağını ileri süren Hatipoğlu, şunları söyledi: “İYİ Parti Eskişehir İl Teşkilatında benimle birlikte yola devam etmek isteyen birçok arkadaşımız var. Bunların sayısı 500’ün üzerinde. Ben ayrılmadan önce de, ayrıldıktan sonra da ve bundan sonraki süreçte de ayrılıp, benim yol yürüdüğüm yer de yol yürümek istiyorlar. Bunlarla ilgili de önümüzdeki günlerde AK Partimize katılımlar olacak. İYİ Parti’nin Eskişehir teşkilatında yönetici pozisyonunda olan, eski il başkanları, ilçe başkanları ve yöneticileri, Disiplin Kurulu’nda Genel Merkez’de olan arkadaşlarımız… Arkadaşlarımız benimle yol yürümek istiyor.” 

“Adaylık konusunda karar Cumhurbaşkanımızın”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan’da olduğunu belirten Hatipoğlu, “Ben aday olsam da, Eskişehir’e yakışacak başka bir büyükşehir belediye başkan adayımız olsa da biz elimizden gelen çalışmayı yapacağız. Büyükşehir Belediye Başkanlığını ben veya başka bir AK Partili arkadaşımızla kazanacağız” dedi.

“Aday gösterirse kabul ederim”

AK Parti’ye, büyükşehir belediye başkan adayı olmak için geçmediğinin altını çizen Hatipoğlu, “Ancak bugün itibariyle böyle bir süreç var. Önümüzde belediye seçimleri var. Zamanlama ile alakalı. Kesinlikle ne AK Parti’den bana böyle bir taahhüt var, ne de benim böyle bir beklentim oldu. Maddi, manevi hiçbir beklenti olmadan Türkiye Yüzyılına inandığım için… Sayın Cumhurbaşkanımızın yurt içi ve yurt dışı politikalarına inandığım için AK Parti’ye geçtim. Milli duruştan, yüzde yüz millilikten dolayı geçtim. Cumhurbaşkanımım, burada beni belediye başkan adayı göstermek isterse tabi ki kabul ederim. Ancak başka bir adayımızda olsa ben kendim aday olmuşum gibi gece gündüz çalışacağım ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığını AK Parti’ye kazandıracağım” diye belitti.  

“Önüme bakıyor, Eskişehir diyorum”

Hatipoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kendisi hakkındaki eleştirilerine, “Bu saatten sonra İYİ Parti Genel Başkanının ne dediğinin çok da önemi yok benim için.  Ben o defteri kapattım. Önüme bakıyorum ve ‘Eskişehir’ diyorum. Bundan sonra Eskişehir harici ağzımdan hiçbir şey duyamayacaksınız” diyerek yanıt verdi. 

“Eskişehir’i, ikinci bir İstanbul yapmak için çalışacağız”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yeterli enerjiye sahip olduğunu söyleyen Hatipoğlu, “Eskişehir aşığıyım, Eskişehir’in gidecek çok yolu var. Bu yolda Eskişehir’i oralara götürebilirim. Eskişehirspor’u, Türkiye’de şampiyon yapabilirim. Eskişehir bundan 20,30 sene önce Bursa ile başa baş giderken, bugün Eskişehir’in esamesi okunmuyor.  Şehirlerde belki 20’inci, 30’uncu şehre düştü.  Bizim görevimiz, Eskişehir’i Bursa’nın daha üstüne, İstanbul’un bir rezerv alanı… İkinci bir İstanbul yapmak için çalışacağız. Eskişehir’i hak ettiği yere getireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Ayşe Kaytan Uçak | Eskişehir Net Haber Merkezi