Yunusemre’nin otopark sorunu çözülüyor Yunusemre’nin otopark sorunu çözülüyor

14 Mayıs 2023 seçiminde İYİ Parti’den Eskişehir Milletvekili seçilen Hatipoğlu, Kasım 2023’te partisinden istifa etti. AK Parti’ye geçeceği konuşulan Hatipoğlu, seçim kampanya döneminde “Kimseyi açta açıkta bırakmayacağım” demişti. Temmuz ayı sonlarına doğru evinin bahçesinde bir grup gazeteciyle bir araya gelen Hatipoğlu, iki aşevi açmak için harekete geçtiğini ifade etmişti.
Hatipoğlu, “ Biz özellikle Emek ve Gündoğdu mahallelerinde çok sıkıntılı aileler gördük ve orada da bir aşevine ihtiyaç olduğunu gördük. Şimdi biz bir dernek kurduk. Normalde dernek kurmadan böyle bir şey açamıyormuşsun bunu öğrendik. Ben milletvekili maaşımı bağışlayacağım. Bir milletvekili maaşına ihtiyacım yok. Ben vekillere örnek olmak durumuyla tüm maaşımı bu derneğe bağışlayacağım. Bu dernek kurulduktan sonra Gündoğdu ve Emek mahallesine bir tane aşevi açacağız. Bu aşevin şöyle bir görevi olacak Eskişehir’de sıkıntı yaşayan aileler maddi anlamda işte hastalar olabilir, evinden çıkamayanlar olabilir oraya bir de araç koyacağız evinden çıkamayanlarda hizmet verecek. Aynı zamanda bu derneği de uzun vadede büyütmek istiyorum. Mesela SMA hastaları var, işte bazı devletin karşılayamadı ameliyatlar var bunlara bağış toplayıp Eskişehir’de ihtiyacı olan ailelere, insanlara yardım etmek amaçlı kuruluyor bu dernek” demişti.
Hatipoğlu, Çamlıca Mahallesi’ne de aşevi açmayı düşündüğünü ifade etmişti. Aşevi kompleksi içinde İletişim Ofisi olacağını da duyuran Hatipoğlu, belirli günlerde burada halkla yüz yüze görüşmeler yapacağını da söylemişti.
Nur Öven’in aşevlerini anımsatan paylaşımı sonrası Öven’e ulaşan Hatipoğlu, “Bu ay içinde Emek Mahallesi’ne aşevi açılışı yapacağız inşallah” dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi