Emekliler yaşadı: SSK ve BAĞ-KUR emeklisi şimdi de doğal gaz desteği alacak Emekliler yaşadı: SSK ve BAĞ-KUR emeklisi şimdi de doğal gaz desteği alacak

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede kentin dört yanında vatandaşlarla bir araya gelerek, ihtiyaç ve beklentilerini dinlemeye devam eden Hatipoğlu, Fevziçakmak Mahallesi’ni ziyaret etti.

İlk olarak mahalle muhtarı Yaşar Özkaya’dan mahalle hakkında bilgiler alan Hatipoğlu, daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu. Yıllardır hizmet görmediklerinden, kentin diğer bölgelerinden ayrı tutulduklarından ve ulaşım sıkıntısı sebebiyle adeta hapis hayatı yaşadıklarından şikayet eden vatandaşlara seslenen Hatipoğlu, “Maalesef kenar mahallelerimize yapılan hizmet yok. Mahalleliler, ‘öksüz kaldık, üvey evlat olduk, hapis olduk’ diyorlar. Bir mahalleye hiç mi hizmet edilmez? Bu vatandaşları neden ötekileştiriyorlar anlamış değilim. Mahallenin birçok yerinde kaldırım yok, yollar her yağmurda çamur deryası oluyor, altyapının yetersizliği kokudan belli oluyor. Göreve geldiğimizde buradaki ilk işimiz imar, altyapı ve çevre düzenlemesi sorunlarını çözmek olacak. Mahalle halkı başıboş köpeklerden usandıklarını söylüyorlar. Biz bu sorunu patili dostlarımızın haklarını savunarak, onlara da daha iyi bir yaşam sunarak çözeceğiz. Kent merkezindeki bazı mahallelerindeki iyi hizmet nasıl vatandaşın hakkıysa, buralardaki vatandaşların da hakkıdır. Kim olursa olsun, tüm vatandaşlara aynı hizmeti vermek zorundasınız. Bu zamana kadar eşit olmamış ama biz bunların hepsini düzeleceğiz” dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi