Yunusemrespor kaderine terk edildi Yunusemrespor kaderine terk edildi

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, ulusal bir televizyon kanalında gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un konuğu oldu. Ersoy’un yerel seçim hakkındaki sorularını cevaplayan Hatipoğlu, yerel seçimlerin ardından hayata geçireceği projeleri anlattı. Nebi Hatipoğlu projelerinden bahsederken, suya yüzde 40 indirim uygulanacağı müjdesini verdi. Ayrıca Eskişehir’in kent merkezine çok yakın bir fay hattı üzerinde olduğunu ifade eden Hatipoğlu, imara kapalı olan bazı bölgelerde imar izni ve yatay mimari çerçevesinde kat artırımı yapılarak, olası bir depremde can ve mal kaybının önlenebileceğini açıkladı.

OTOPARK VE SUYA İNDİRİM 

Göreve geldiğinde su fiyatlarında yüzde 40 indirim uygulanacağının altını çizen Hatipoğlu, “Yönetime geldiğim gibi ilk işim su fiyatlarını yüzde 40 indirmek olacak. DSİ ile görüşmelerimizi tamamladık. 2 yıl içinde de sözümdür, Eskişehir musluktan pırıl pırıl suyunu içecek. Tertemiz yapacağız şehir şebeke suyunu. Buna ek olarak otopark saat ücretlerini 35 liradan 10 liraya düşüreceğiz. Öğrencilerin şehir içi ulaşımlarını kolaylaştırmak adına 50 liraya abonman kart hizmeti sunacağız. Şehirdeki altyapı ve trafik sorununu da çözerek, kente nefes aldıracağız” dedi.


DEPREME DAYANIKLI KONUT PROJESİ

Depreme dayanıklı olan yatay mimariye dayalı projelerden bahseden Hatipoğlu şöyle konuştu: “Eskişehir deprem kuşağında yer alan bir bölgede yer alıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanımız ve TOKİ ile tüm görüşmelerimizi tamamladık. İnşallah Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığını alır almaz ilk işimiz kentimizi modern, depreme dayanıklı, dirençli bir hale getirmek olacak. Bunu yaparken yatay mimari modelini uygulayacağız. “

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi