Doları olan bayram edecek: Selçuk Geçer yakında kaç liraya çıkacağını duyurdu Doları olan bayram edecek: Selçuk Geçer yakında kaç liraya çıkacağını duyurdu

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu kent genelinde sürdürdüğü ziyaretlerine devam ediyor. Bu çerçevede vatandaşlarla bir araya gelerek, istek ve ihtiyaçlarını dinleyen Hatipoğlu, günün ilk programında Eskişehir ve Türkiye’nin tarım alanı çalışmalarında en önemli noktalardan biri olan Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret etti.

Enstitü Müdürü Dr. Sabri Çakır ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Hatipoğlu, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Tarım faaliyetlerinin ülkelerin ekonomik refahında çok önemli bir pay sahibi olduğunu dile getiren Hatipoğlu, “Burada yapılan çalışmalar neticesinde yerli tohum kullanımı yaygınlaşarak, tarımda ithalatın azalmasını sağlıyor. Bu tohumlar bizim geleceğimize bir miras niteliği taşıyor.

Dünyada Ar-Ge çalışmalarını yapan büyük firmalar tarım ve hayvancılık konusunda kritik bir değer taşıyorken, sizlerin de bu konuda Türkiye’de örnek olmanız çok önemlidir. Devletimiz hem çiftçiye hem kurumlara değer vererek, gerekli yatırımları sağlıyor. Bu yatırımların yanı sıra yerel yönetimlerde de bir destek sağlanması kanaatini taşıyorum. Yani belediyecilik yalnızca yol ve köprü yapmak değil, şehirdeki tüm kurumlara destek verme görevini de kapsar. Bu istikamete 31 Mart’tan sonra gerekli istişareleri yaparak, kurumlarımızın her ihtiyacında yanlarında olacağız. Ayrıca sizlerin ürettiği değerleri daha nitelikli kullanmak adına çiftçilere hem tohum desteği hem de eğitim vereceğiz. Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nün çalışmaları neticesinde elde edilen tohumlar, çiftçilerin bilinçlenmesiyle değerine değer katacaktır” dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi