CHP’li Arslan: “Bu TBMM’ye karşı darbe girişimidir” CHP’li Arslan: “Bu TBMM’ye karşı darbe girişimidir”

Saadet Partisi Eskişehir İl Başkan Yardımcısı Kadir Ateş, haftalık Pazar toplantısını Emeklilikte Adalet Derneği yöneticileri ile birlikte gerçekleştirdi. Emeklilik konusunun Türkiye’de ciddi bir mağduriyete dönüştüğünü söyleyen Ateş, “Buradan halkımıza sesleniyoruz. Önümüzde yerel seçimler var. Artık kendilerine vaatlerde bulunup sonrasında verdiği sözleri tutmayan iktidar ve yandaşlarına bir kez daha kanmayın. Onlara sandıkta hak ettikleri dersi verin, verin ki adalet yerini bulsun” dedi.

81 İLDE ÖRGÜTLENDİLER
Basında da 2000’liler olarak tanınan grubun 81 ilde örgütlendiğini söyleyen Ateş, “Bilindiği üzere 3/3/2023 tarihinde yeniden düzenlenen EYT yasası, tüm çalışanlar için adil bir emeklilik düzenlemesi sağlayamadı. Her kesimi memnun etme şöyle dursun tam tersine bir sürü hak mağduriyetleri oluşturdu. Basında 2000’liler olarak anılan 8/9/99 tarihinden sonra işe başlayanlar örgütlü bir mücadele içine girdiler.   Böylece kısa adı EMADDER’i kurdular. Mücadelelerinin merkezine de adalet arayışını koydular.  Dertleri EYT kapsamına alınıp emekli olmak değil üstelik. 1 gün, 1 ay, 1 veya birkaç yıl işe geç başlanmış olması nedeniyle, akranlarının benzer ve hatta daha fazla prim günüyle emekliliğe ulaşmalarıyla, kendilerinin 2. sınıf vatandaş olarak hissetmelerini sağlayan adaletsizlik” diye konuştu. 

MEZARDA EMEKLİLİĞİ REVA GÖRÜYORLAR
Çalışanlara mezarda emekliliğin reva görüldüğünü söyleyen Ateş, “Saadet Partisi olarak çalışma hayatında iş barışını ortadan kaldıran ve emekçilere mezarda emekliliği reva gören, emeklilerin de fazlasıyla mağdur edildiği bu haksızlıklara karşı milyonların sesi olacağız. Adında adalet olmasına rağmen adaleti neredeyse tüm kurum ve uygulamalardan kaldıran AKP hükümeti yaptıkları hataları bir an evvel düzeltsin. İnsanımız kendilerine bir kez daha inanıp yetki verdi. Daha bu ay emekliye verilen 5 bin TL ikramiyede bile, tüm emekliye vermeyerek adil olmayan bir uygulamaya imza attılar. Çalışan emekli kendisine ödenen aylık ile geçinemediğinden çalışmak zorunda kalıyor. Ne demek çalışan emekliye ikramiye vermemek. Buradan halkımıza sesleniyoruz. Önümüzde yerel seçimler var. Artık kendilerine vaatlerde bulunup sonrasında verdiği sözleri tutmayan iktidar ve yandaşlarına bir kez daha kanmayın. Onlara sandıkta hak ettikleri dersi verin, verin ki adalet yerini bulsun” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir Net Haber Merkezi