Ünlü ekonomist Selçuk Geçer , altın yatırımcılarınu sevindiren müjdeyi verdi. Sulçuk, gram altının yükseleceği tarihi paylaşarak, Amerika ve İran arasındaki gerginliğin etkilerinden bahsetti.

GRAM ALTINDA BU FİYATA DİKKAT

Halk TV'de yer alan habere göre, Selçuk Geçer, altın fiyatlarının seçimden sonra artış gösterebileceğini belirtti. Özellikle seçimin yanı sıra İran ve ABD arasındaki gerginliğin savaş halini alması halinde altına olan talebin daha da artabileceği tahmin ediliyor. Bu noktada enflasyon ciddi bir şekilde etkileyip, altın fiyatları artış gösterebilir.

Selçuk Geçer, 2 bin dolarlık ons altın fiyatlarının önümüzdeki süreç içerisinde 3 bin ya da 3 bin 500 dolar civarına çıkabileceğini, 2024 yılının ortalarından sonra altın fiyatlarının çıkabileceği söyledi.

Selçuk Geçer 16

İSLAM MEMİŞ'İN RADARINDA BU FİYAT VAR

Yurt'ta yer alan habere göre, yatırımcıların takip ettiği bir diğer isim finans piyasaları uzmanı İslam Memiş, fiyatlara ilişkin yaptığı değerlendirmesinde şunları söyledi:

"Ons altında gördüğümüz geri çekilmeleri gram altın tarafında hissetmeyeceğiz. Çünkü dolar gram altını tutmaya devam ediyor. Altın gram için bir sonraki etapta beklentimiz 2 bin 90 TL, yılın ilk çeyreğinde mart sonunda 2 bin 150 TL, yaz aylarında 2 bin 500 TL - 2 bin 700 TL. Yılın sonunda 3 bin TL seviyesi. Radarımızda bu fiyatlar var. Uzun vadeli olarak bu fiyatları beklemeye devam ediyoruz."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi