TOKİ Eskişehir'de daire satışının duyurusunu yaptı! Üstelik 72 ay vade ve %25 peşinat fırsatı TOKİ Eskişehir'de daire satışının duyurusunu yaptı! Üstelik 72 ay vade ve %25 peşinat fırsatı

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın yatırımcılarına dikkat çeken bir uyarıda bulundu. Memiş, gram altının düşeceği net tarihi paylaşarak, kısa vadeli olarak ons altının 2000 doların altına gerileme potansiyeli taşıdığını belirtti. Analist, 2057 dolar ve 2080 dolar direnç seviyelerinin önemine vurgu yaptı.

Memiş, "Altın, ons başına 2000 dolar seviyelerini aşmak için fırsatlar arıyor. Önemli olan şu ki, 2057 dolar seviyesi ve devamında 2080 dolar direnç seviyelerinin aşılıp aşılamayacağını görmek olacak" şeklinde konuşarak bu konudaki sorulara yanıt arayacağını ifade etti.

İslam Memiş, ons altın fiyatlarındaki bant aralığına dair yaptığı açıklamada, "Kısa vadeli olarak izlediğim aralık 1980-2080 dolar arasında geniş bir bant aralığına sahip. Bu geniş aralık nedeniyle belirsizlik hakim, bu da ons altının tekrar 2000 dolar seviyesinin altına geri çekilip çekilmeyeceği sorusunu gündeme getiriyor.

Şahsi görüşüm, yıl sonuna kadar ons altının tekrar 2000 doların altına düşebileceği yönünde" dedi.

Memiş, gram altının Türk lirası fiyatının 1900 TL seviyesi üzerine yerleşmeye çalıştığını belirterek, direnç noktasını 1920 TL seviyesinde izlemeye devam edeceğini ifade etti.


BU SEVİYENİN ALTINA DÜŞECEK

İslam Memiş, "Gram altın, 1900-2000 TL aralığında dalgalanarak seyredecek gibi görünüyor. Ancak yıl sonuna kadar ons altının etkisiyle gram altın fiyatının 1900 lira seviyesinin altına gerilemesini bekliyorum" dedi.

Yatırım tavsiyesi olmadığını vurgulayan uzman, "Şahsi tercihim ons altının 1980 dolar seviyesine ulaşmasını beklemek yönünde olurdu" şeklinde konuştu.

Elimde altın var, ne yapmalıyım?' sorusuna cevap veren Memiş, "Eğer ev veya araba almak gibi acil bir ihtiyaç yoksa veya nakde ihtiyaç duyulmuyorsa, altını elde bulundurmaya devam edin.

Aralık ayı itibariyle gram altın fiyatının yeni normali 1900-2000 lira aralığında olacaktır" ifadelerini kullandı.

Memiş, "Ancak yeni zirvelere ulaşmadan önce bir sonraki alım fırsatının ortaya çıkmasını beklememiz gerekiyor. Gelecekte altın bulunduranlar, 2.500-2.700 lira seviyelerini görebilirler" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi