Eskişehir'de esnaf kredilerden şikayetçi Eskişehir'de esnaf kredilerden şikayetçi

Gram altın, şu an bin 834 liradan işlem görüyor. En düşük seviye gün içinde bin 817 lira olarak kaydedildi.

Ons altında günlük işlemler, 1981 dolar ile başladı ve en düşük 1978 dolar, en yüksek 1987 dolar seviyelerini test etti. Şu anda 1987 dolardan işlem görüyor. Gram altın fiyatı ise bin 846 liraya yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Analistler, ABD ekonomisindeki yavaşlama sinyalleri nedeniyle varlık fiyatlarındaki oynaklığın arttığını belirtiyor. Bugün dünya genelinde açıklanacak verilere odaklandıklarını ifade eden analistler, ABD'de iş gücü piyasasındaki zayıflığın devam ettiğini vurguluyor. Ayrıca, ABD Merkez Bankası'nın enflasyonla mücadelesinin piyasaları yönlendirme konusunda zorluk çıkarabileceğini belirtiyorlar.

Gram altın 10

Günün geri kalanında yurt içinde sakin bir işlem hacmi beklenirken, yurt dışında Euro Bölgesi'nde enflasyon, ABD'de inşaat izinleri ve konut başlangıçları verileriyle birlikte İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının yatırımcıların odak noktasında olmaya devam ettiğini belirten analistler, teknik açıdan ons altın fiyatında 1.990 ve 2.000 seviyelerinin direnç, 1.970 ve 1.950 puanın destek konumunda olduğunu ifade ediyor.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi