Gram altının haftanın ilk işlem gününde 2040 TL seviyesine yükselmesiyle rekor kırması, altına yatırım yapanları heyecanlandırdı.

Büyük devletlerin altına yatırım yaptığını belirten Özdil, her kriz ortamından fiziki altının en güvenli liman olduğuna dikkat çekti.

Özdil, altın fiyatlarının baskın altına alınması için mevduat hesaplarının kullanıldığını buna rağmen altının yükselişini sürdürdüğünü belirtti.

Altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özdil, altında patlama döneminin henüz başlamadığını vurgulayarak “Fay henüz kırılmadı. 

Enerji toplandı artık kırılması bekleniyor. 31 Mart seçimlerinden hemen sonra altının yükselişini izleyeceğiz. Türkiye son dönemde an çok altın alımı sırasında dördüncü sırada. Dolar ileride bir kağıt parçasını dönüşecek.” Dedi.

Kağıt parçasına dönüşmeyecek tek şeyin altın olduğunu vurgulayan Özdil “Yılsonu itibariyle 3 bin lirayı görmemiz muhtemel. Yüzde 90 ihtimalle bu rakamı göreceğiz.” İfadelerini kullandı.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Kaynak: Haber Merkezi