Amerikan Merkez Bankası FED'in faiz kararının ardından altın ve para Piyasaları uzman İslam Memiş, Youtube kanalı ve köşe yazısı kanalları üzerinden piyasayı değerlendirdi.

Memiş, Haftalık kapanışlar önemli. Önümüzdeki 15 gün biraz daha sakin bir altın piyasası bekleyin. Gram altın yatırımcısı ons altını takip etmeli." diyerek gram altın biriktiren yatırımcıyı ilerleyen günler için uyardı.

Yatırım tavsiyesi vermiyorum diyerek sözlerini yineleyen Memiş şu sözleri sarf etti;

Gram Altın 16-1

"MERKEZ BANKASI ŞAHİN"

Her iki merkez bankasının kararlarını değerlendiren Memiş, gram altın biriktiren vatandaşı uyarırken ilerleyen günlerde yaşanacak gelişmeleri anlattı.

"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ise sürpriz bir karar ile politika faizini yüzde 45’den yüzde 50’ye yükseltti. Fed, GÜVERCİN
TCMB, ŞAHİN idi."

"Hatta TCMB’nin ÇOK ŞAHİN olduğunu söyleyebilirim" diyen Memiş, "Faiz tercihi bana göre iyi olmadı" değerlendirmesinde bulundu. 

Gram Altın 3-1

İslam Memiş, "Dün altın alıyorlar diye halkı eleştirenler yarın halkın haklılığı ortaya çıkınca ne diyebilecek? Ya da ortada olacaklar mı? 500 baz puan artışı sonrasında ne değişti?

Gram Altın 34

KARŞILIK BULMASI ÖNEMLİ

Döviz kurları geriledi. Bunlar kısa vadeli cılız hareketler. Bu kadar büyük bir artırım karşısındaki geri çekilmelerin bir şey ifade etmediğini göreceğiz. TCMB, sürprizleri sevdi, seviyor, sevecek. Karşılık bulması önemli" dedi.

Yabancı yatırımcıların gelmesinin enflasyonun gerilemesi ve ekonominin normale dönmesiyle ilgili olduğunu belirten İslam Memiş, "Yoksa her ay sürpriz yapsa da karşılığı yoksa bedeli ağır olur" yorumunda bulundu.

Gram Altın 27

15 GÜNE DİKKAT

İslam Memiş, faiz değerlendirmesinin yanı sıra Youtube videosu ile gram altın ve dolar tahminlerini de paylaştı. Memiş, 22 Mart gün sonu kapanışına özellikle dikkat çekti ve '15 gün' uyarısında bulundu.

Dolarla ilgili değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, "Dolar çok önemli. Serbest kur ile resmi kur arasında 1 lira fark var. 32 lira üzerinde dolar kuru var serbest piyasalarda. Yükselişler bitmedi. Kısa bir mola sadece. Sakin sakin 10-15 gün sakinlik göreceğiz. 

Gram Altın 32

KİMSE SATMIYOR

Resmi kurda gram altın 2350 lira. Kim veriyor? Herkes gösteriyor, hiç kimse vermiyor. Yok öyle bir fiyat. Hiç kimsede yok. Kapalıçarşı'da gram altın 2495 lira. Bu düşük lira. Gün içinde 2548 lirayı gördü gram altın ons altın desteği ile. Gördünüz mü bugün de rekor kırdı. Bunu aylarca duyacaksınız. Aylar boyunca yükselecek bir döviz piyasasına hazır olun.  2548 lirayı gördükten sonra 50 liradan fazla satış dalgası gördük ve 2500 lira seviyesi kırmızı çizgi olarak durmaya devam ediyor. 2500 lira üzerinde gram altın almayın. Ons altın 2125 dolara kadar gerilerse, karşısındaki gram altın kaça tekabül ediyorsa o gün gram altın alabilirsiniz.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi