Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde etkinlikler başlıyor Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde etkinlikler başlıyor

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 2023-2024 eğitim öğretim yılında öğrencilerin hizmetine sunulacak Prof. Dr. Muazzez İlmiye Çığ Kız Öğrenci Misafirhanesi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Ataç, “Tepebaşı Belediyesi olarak tüm imkanlarımız ile gençlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Tepebaşı Belediyesi, kentteki üniversite gençleri için gerçekleştirdiği hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Tepebaşı Belediyesi, üniversite öğrencilerine sabah saatlerinde 19 Mayıs Gençlik Merkezi önünde sıcak çorba ikramı, akşamları verilen ücretsiz yemeğin ardından kız öğrencilerin konaklama ihtiyacının giderilmesi amacıyla misafirhane hazırladı. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da hazırlıkları tamamlanan Prof. Dr. Muazzez İlmiye Çığ Kız Öğrenci Misafirhanesi’nde incelemelerde bulundu.

“Yeni eğitim öğretim yılında hizmette”

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Ataç, “Farklı illerden kentimize gelen üniversite öğrencilerine Tepebaşı Belediyesi olarak birçok konuda destek olmak için çalışmalar yapıyoruz. Sabahları gençlik merkezlerimiz önünde sıcak çorba dağıtıyoruz, akşamları yemek desteğinde bulunuyoruz, ücretsiz kurslar düzenleyerek eğitimlerine destek olarak bütçelerine bir nebze de olsa katkı sunmaya çalışıyoruz. Ancak üniversite öğrencilerinin birçoğu barınma problemi ile karşı karşıya kalıyor. Yaşanan barınma probleminden dolayı biz de Tepebaşı Belediyesi olarak öğrencilerimize destek olmak istedik. Bu hassasiyet ile hayata geçirdiğimiz öğrenci misafirhanemiz yeni eğitim öğretim yılında hizmete başlayacak. Tepebaşı Belediyesi olarak tüm imkanlarımız ile gençlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Aşağı Söğütönü Mahallesi Melih Savaş Yaşam Köyü’nde yer alan 33 kişilik kapasiteye sahip misafirhane kız öğrencilere hizmet verecek. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinin de olduğu ve 2 ile 3 kişilik odaların yer aldığı misafirhanede internetin yanı sıra 24 saat sıcak su kullanılabilecek. Misafirhaneye, şehit ile gazi yakını,  yüzde 40 ve üzeri engeli olan öğrenciler ile lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında tamamlayan veya devlet koruması altında olan öğrenciler öncelikli olarak kayıt yaptırabiliyor.

Aşağısöğütönü Mahallesi’nde bulunan Melih Savaş Yaşam Köyü’nde hizmete açılacak Tepebaşı Belediyesi Kız Öğrenci Misafirhanesi hakkında bilgi almak isteyenler (0) 222 211 40 00/8008 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.

Kaynak: Bülten