Tapu sahiplerinin hemen yapması gerek: Artık son günlere girildi Tapu sahiplerinin hemen yapması gerek: Artık son günlere girildi

Eskişehir Emek ve Demokrasi Platformu tarafından “Gençler Soruyor, Sorguluyor, Konuşuyor” forumu düzenlendi. Alaaddin Park Kafe’de düzenlenen foruma Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, üniversite öğrencileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve platform bileşenleri katıldı. Can güvenliği, baskılar, ekonomik sorunlar temelinde üniversite öğrencilerinin ülke genelinde yaşadığı sıkıntılar, çözüm önerileri ve mücadele olanakları forumda tartışıldı. Gençler, forumda “Geleceğimiz ne olacak?”, “Nasıl geçineceğiz?”, “Ülkede kalmak mı, gitmek mi?” sorularına yanıt aradılar. Platformun moderatörlüğünü Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru yaptı.

GENÇLER BEKLENTİLERİNİ ANLATTI
İki bölüm halinde gerçekleşen forumun ilk bölümünde öğrenciler konuştu. Öğrenciler, KYK yurtlarında ve genel olarak öğrencilik süreçlerinde yaşadıkları sorunları ayrıntılı olarak paylaştılar ve yetkililerden beklentilerini dile getirdiler. Tüm toplumsal kesimlere ortak mücadele çağrısı yaptılar. 

KURT: “DESTEK VERMEYE HAZIRIZ”
Forumun ikinci bölümünde ise platform bileşeni STK temsilcileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve yurttaşlar söz aldı. Gençliğin yaşadığı sorunların çözümüne kurumsal ve bireysel düzeyde destek vermeye hazır olduklarını belirttiler. Kazım Kurt ise gençliğin yerel yönetimlerden beklentilerini, kendi yetki alanlarında yasalar ve olanaklar el verdiği ölçüde karşılamaya çalıştıklarını; bundan böyle de sürecin böyle işleyeceğini ifade etti. 

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir Net Haber Merkezi