Genç Tecrübe: Anıl Koçhan

Anıl Koçhan kimdir? 1988 Eskişehir doğumluyum ve Eskişehir doğumlu olmaktan gurur duyuyorum. Üniversite eğitimine kadar Eskişehir’de okudum. 2007’de Lisans eğitimi için İstanbul’un yolunu tuttum ve 2012 senesinde Beykent Üniversitesi Bilgisayar...

23 Mayıs 2020, 12:45
Genç Tecrübe: Anıl Koçhan

Anıl Koçhan kimdir?

1988 Eskişehir doğumluyum ve Eskişehir doğumlu olmaktan gurur duyuyorum. Üniversite eğitimine kadar Eskişehir’de okudum. 2007’de Lisans eğitimi için İstanbul’un yolunu tuttum ve 2012 senesinde Beykent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Akabinde yine Beykent Üniversitesi’nde Muhasebe ve Finans üzerine yüksek lisans yaparak Eskişehir’e döndüm. Mühendis olmama rağmen ticaret yapmayı tercih ederek 2014 yılında aile şirketimiz olan Martı Medikal çatısında profesyonel çalışma hayatına hızlı bir başlangıç yaptım.

Bize firma, sektör ve faaliyet alanlarından bahseder misin?

Firmamız Martı Medikal sağlık sektöründe çeyrek asırdır faaliyet gösteren köklü bir firma. Eskişehir merkezli firmamız ithalat olarak tüm Türkiye’de distribütör olarak Eskişehir- Afyonkarahisar-Kütahya-Bilecik bölgesinde tüm özel ve devlet hastanelerinde faaliyet gösteriyor. Ailemden ötürü çocukluğumdan beri iş dünyasının içinde yer aldığım için profesyonel çalışma hayatında hiç zorlanmadan, verimli bir başlangıç yaptım. Sağlık sektöründe olduğumuz için iş disiplini yüksek ve sorumluluğu yüksek bir mesaimiz var. Hata payımızın sıfır olması gerekiyor. Bu konularda aile genlerinden gelen bir avantaja sahip olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Faaliyetlerimiz kapsamında Philips, Weinmaan ve Braun gibi dünya sektöründe lider olan 3 firma ile anlaştık. Hastanelere ürün tedarik hizmetinin yanında evde sağlık hizmetleri kapsamında yer alan hastalar için tıbbi cihaz üretimi ve tedariğini sağlıyoruz. Özellikle bu pandemi sürecinde daha da stratejik bir hale gelen solunum cihazları ve yoğun bakım ekipmanları talebinde bölgenin en büyük tedarikçisi konumundayız. Malumunuz hem sağlık hem de ekonomi olarak büyük sorunların olduğu ve kontrol edilmesi çok zor bir dönemdeyiz ancak biz medikal firmalar ve devlet işbirliği konusunda başarılı bir sınav verdik ve doğrudan sağlığı ilgilendiren bir alan olduğu için bu konuda emek verenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Sosyal toplum konusunda ne düşünüyorsun? Üyesi olduğun STK var mı?

Yapı gereği hem bireysel anlamda sosyalliğe hem de sosyal toplum örgütlenmelerine sıcak bakan ve aktif olarak içinde yer alan birisiyim. Yıllardır şehrin en etkin STK’larından biri olan ESGİAD üyesiyim. Ufkumuzu açmak ve birlikte bir şeyler yapabilmek adına ESGİAD çok iyi bir tecrübe alanı. Yaklaşık 6 aydır ise Eskişehir adına çok kutsal olarak gördüğüm Eskişehirspor yönetim kurulunda görev yapıyorum. Altyapı gibi geleceğimiz adına çok stratejik ve özel bir alandan sorumluyum. Yönetim kurulundaki diğer arkadaşlarım gibi sorumluluğumun farkındayım ve bu konuda çok ciddi mesai harcamaktan son derece mutluyum. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci sivil toplumun ne kadar değerli, bizim gibi vicdani değerleri yüksek toplumlarda ne denli etkili olduğunu herkes gözlemledi. Dayanışma, paylaşma ve organize olma adına her zaman güçlü bir sivil topluma ihtiyacımız var. Bunun bir kriteri olduğunu düşünmüyorum tüm zorlukları aşabilecek, kültürümüzü, adetimizi entegre ederek daha başarılı olabileceğimizi tüm dünyaya gösterdik kanaatindeyim.

Bireysel ve kurumsal olarak hedeflerin var mı? Hedef odaklı biri misin?

Gideceği yönü bilmeyen hiçbir rüzgarın faydası olmaz diye sevdiğim bir söz var. İnsanın mutlaka içinde bulunduğu mesleğe, topluma, tecrübelerine göre hedefi hatta birçok hedefi olmalı. Bende yaşamın her alanında hedefleri olan bir yapıya sahibim. Bu beni daha disiplinli ve çalışkan yapan bir detay sanırım. Hata yapmaktan korkmuyorum, hayati bir hata olmadığı sürece her şeyin telafisi var. Basit bir hedef koyup başarmaktansa zor bir hedef koyup başarmamayı tercih ederim. Onun enerjisi bana daha iyi hissettiriyor. Kurumsal bakışımda aynı düzlemde ilerliyor. Şu an en büyük hedefim sektörümüzde ithal olan çok özel ürünlerin bu topraklarda üretilebilmesi. Sağlık sektöründe dışa bağımlılığımız her geçen gün azalırken bizimde buna katkımız olmalı. Bu konuda çok kararlıyız. Zaten sektörümüzün en paha biçilemez yanı insanlara umut ışığı olabilmek ve bu ışığı sağlığın değerini herkesin anladığı bu günlerde daha güçlü yakabilmek.

Şehrin geleceğini nasıl görüyorsun?

Eskişehir değişime ve gelişime açık bir şehir ve her kademede bu değişimi gözlemliyoruz. İlerisi için umutluyum çünkü şehrin genç enerjisi ve tecrübesi epey fazlalaştı. Üstelik biz gençler Eskişehir’i çok seven, bu şehre her alanda değer katmayı kendine hedef koymuş iş insanlarıyız. Spor, ticaret, sanayi, eğitim, sanat her alanda iddialı bir kuşak olarak bize güvenen büyüklerimizi mahcup etmeyeceğiz. Eskişehir markasını daha yükseklere çıkaracak ve gururla dalgalandıracağız. Sizlere de bu vesile kendimizi ifade etme şansı verdiğiniz için teşekkür ederim. Birbirimizi daha yakından tanıdıkça, işbirliklerimiz ve kendimize güvenimiz arttıkça daha başarılı olacağız ve bu misyonun bir parçası olan Eskişehir.Net ve şahsınıza da teşekkür ediyorum.

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@