Bakan Yerlikaya duyurdu: Bir organize suç örgütü daha çökertildi Bakan Yerlikaya duyurdu: Bir organize suç örgütü daha çökertildi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Eskişehir Kadın Platformu tarafından gazeteci Sedef Kabaş’ın konuşmacı olduğu “İlham Veren Kadınlar” konulu söyleşi düzenlendi. Haller Gençlik Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru ve dinleyiciler katıldı.

“ATATÜRK’ÜN ÇİZDİĞİ AYDINLIK YOLDA HİÇ TEREDDÜT ETMEDEN YÜRÜYECEĞİZ”

Söyleşi öncesinde Eskişehir Kadın Platformu tarafından Sedef Kabaş’a 2024 Yılı Refet Angın Ödülü takdim edildi. Aldığı ödül nedeniyle çok mutlu olduğunu söyleyen Kabaş, “Cumhuriyet neslinin muhteşem mücadeleci, amazon ruhlu kadınları aslında bu ülkenin hala sağlam temellerini, hayat damarlarını oluşturan müthiş kadınlar. O yüzden bizim misyonumuz onların bize devrettiği bayrağı alıp emin adımlarla Atatürk’ün çizdiği aydınlık yolda hiç tereddüt etmeden kararlı bir şekilde yürümeye devam etmek” dedi.

“AYŞE ÜNLÜCE BAŞKAN OLMAYACAK DA BAŞKA KİM OLACAK”

Ödül trenini ardından söyleşi için sahneye çıkan Sedef Kabaş, Eskişehir’in Türkiye’nin örnek cumhuriyet kentlerinden biri olduğunu söyledi. Eskişehir’i çok sevdiğini belirten Kabaş, Eskişehir’de olmasının asıl sebebinin Ayşe Ünlüce olduğunu ifade etti. Seçim dönemlerinde her zaman kadınlara destek vermek adına söyleşilere katıldığını vurgulayan Kabaş, “Ayşe Hanım aday olacağını öğrenmek üzereyken ben sosyal medya hesabımdan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olması gerektiğine dair bir mesaj yazdım. Ben kolay kolay isim zikretmem ama Ayşe Hanım’ın neden bu şehrin başkanı olması gerektiğini özetledim. Bu kadar hanımefendi, bu kadar akıllı, olaylara bakışını ortaya koyarken farklı açıları değerlendirerek meselelere çözüm getirme gayreti ve bunun ötesinde Yılmaz Hocamızın başarılı icraatlarının içinde olması, çok değerli bir hukukçu olması, çok özverili sivil toplum kurulu gönüllüsü olması, Atatürkçü olması ve artı kadın olması. Yani Ayşe Ünlüce başkan olmayacak da başka kim olacak. O yüzden kendisine gönülden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Meltem Karakaş