A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Milletler Ligi'nde heyecanını bugün başlatıyor. Filenin Sultanları, ilk karşılaşmasında saat 20.00'de Japonya ile mücadele edecek. Bu önemli maç, TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlanacak.

YENİLMEZLİK SERİSİ

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Milletler Ligi'nin ilk haftasında 14-19 Mayıs tarihleri arasında Antalya'da, ikinci haftada 28 Mayıs-2 Haziran arasında ABD'de ve üçüncü haftada 11-16 Haziran arasında Çin'de sahne alacak. Antalya ayağında Japonya, Hollanda, İtalya ve Fransa ile karşılaşacak ay-yıldızlılar, son yenilgisini 28 Haziran 2023’te Japonya'ya karşı yaşadığından, yenilmezlik serisini sürdürmeyi hedefliyor.

Filenin Sultanları, daha önce Japonya ile altı kez karşılaştı ve bu maçlardan üç galibiyet ve üç mağlubiyetle ayrıldı. A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Antalya'daki diğer maç programı şu şekilde: Perşembe günü saat 20.00'de Hollanda-Türkiye, Cumartesi günü saat 20.00'de İtalya-Türkiye, Pazar günü saat 20.00'de Fransa-Türkiye maçları oynanacak.

VNL'nin ilk haftasında mücadele edecek A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın kadrosu da belli oldu. Kaptan Eda Erdem Dündar, sakatlığı nedeniyle Antalya etabında mücadele edemeyecek.

Milli takımın kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

Pasörler: Cansu Özbay, Elif Şahin

Pasör çaprazları: Melissa Vargas

Smaçörler: Hande Baladın, Ebrar Karakurt, İlkin Aydın, Derya Cebecioğlu, Tuğba İvegin

Orta oyuncular: Zehra Güneş, Aslı Kalaç, Beyza Arıcı

Liberolar: Simge Aköz, Gizem Örge, Ayça Aykaç Altıntaş

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi