Erken emeklilik hakkı geldi: 50-51-52-53-54 ve 55 yaşında olanlara iyi haber Erken emeklilik hakkı geldi: 50-51-52-53-54 ve 55 yaşında olanlara iyi haber

Doç. Dr. Tün, ESTÜ Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü’nde müdür yardımcısı olarak görev yapıyor. Son olarak Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede çalışma yürüten Doç. Dr. Tün, Yer Bilimleri ve Deprem Mühendisliği Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi.

 “Fayın nerede olduğunu ve ne zaman kırılacağını bilmek sorunu çözmez” 

Türkiye’de deprem konusunda uzman isimlerden olan Doç. Dr. Tün, “Depreme dirençli Eskişehir depreme dayanıklı binalarla olur. Fayın nerede olduğunu ve ne zaman kırılacağını bilmek sorunu çözmez. Sivil Katılım Gücü ve yönetişim süreçleriyle depreme dirençli toplum mümkündür. Toplumun içinde olduğu bilim ile güvenli gelecek mümkün” dedi.


Muammer Hoca’nın “Bilim topluma etki edebildiği ölçüde güvendeyiz. Deprem, yeri sarsar binaları ise yıkabilir. Deprem ne zaman nerede olur? Bilmiyoruz. Depremde hangi binalar neden yıkılır? Biliyoruz” paylaşımı yaptı.
Doç. Dr. Tün, 3-5 Şubat arasında Espark AVM’de “Binalarımız depreme dayanıklı mı?” sergisinin izlenime sunulacağını bildirdi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi