AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, Mihalıççık Valiliği'nin organize ettiği Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinliğine katılarak bölgenin kültürel ve sanatsal hayatına destek verdi.

“Yunus Emre’nin dizeleri, her bir kalbe dokunarak, insani değerlerin ve ahlaki erdemin vurgusunu yapar”

Yunus Emre’yi anma etkinliğinde kürsüye çıkan AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, “Türk düşünürü ve mutasavvıf şair Yunus Emre’yi anmak için bir araya geldiğimiz bu özel günde, onun "Sevelim, sevilelim" düsturunun yüzyıllardır toplumlar arası hoşgörü ve anlayışın sembolü olduğunu bir kez daha hatırlayalım. Yunus Emre’nin dizeleri, her bir kalbe dokunarak, insani değerlerin ve ahlaki erdemin vurgusunu yapar. O, insanı merkeze alarak, farklılıklarımızla birlikte yaşamamız gerektiğini, karşılıklı saygı ve sevginin önemini göstermiştir. Şehrimiz de Yunus Emre'nin mirasını yaşatma konusunda önemli bir role sahiptir. Bu topraklar, onun felsefesinin ve değerlerinin korunup gelecek nesillere aktarılmasında örnek olacak nesiller yetiştirecektir. Bizler, bu mirası korumak ve onu anlamak için üzerimize düşen görevi büyük bir ciddiyetle yerine getirmeliyiz. Yunus Emre'nin felsefesi, bizi insan olmanın özüne, temel erdemlere geri döndürür. Yalan, fesat, kavga, mal mülk hırsı, kin tutmak, kendini beğenmişlik ve bencillik gibi erdemlere zıt davranışlarla mücadele etmemiz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatır” ifadelerine yer verdi.
 

"Yunus Emre’yi rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dönmez sosyal medya hesabında, gerçekleşen bu etkinlikle alakalı şu ifadeleri kullandı: ’’Mihalıççık’da valiliğimizin düzenlediği Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası Kutlama Törenine katıldık. 7’den 70’e herkesin gönlüne hitap eden bu kıymetli program vesilesiyle Büyük Türk Mutasavvıfı, hak aşığı ve dilimizin usta yorumcusu Yunus Emre’yi rahmet ve minnetle anıyoruz.’’

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi