Eylem Tok'un oğlu Timur Cihantimur ile birlikte ABD'ye kaçtığı ve bir trafik kazasında bir kişinin ölümüne neden oldukları olayla ilgili duruşma süreci yeniden planlandı. Tok'un duruşması, yerel saatle 1 Temmuz Pazartesi günü saat 14.00'e ertelendi. Mahkeme kaynakları, erteleme nedeni hakkında bilgi vermedi.

Türkiye, ehliyetsiz araç kullanarak bir kişinin ölümüne ve dört kişinin yaralanmasına yol açan Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok'un iade edilmelerini talep etti. Boston'da yakalanan Cihantimur ve annesi Tok'un iade davaları ayrı ayrı görülüyor.

Son duruşmada, Tok'un avukatı müvekkilinin kefaletle serbest bırakılmasını talep etti. Savcı, kaçma riski yüksek olduğunu belirterek tutukluluğun devamını istedi. Hakim Cabell, Tok'un tutukluluğunun devamına ve duruşmanın 27 Haziran Perşembe günü saat 09.00'da yapılmasına karar verdi.

VOA Türkçe'de yer alan habere göre, Cihantimur'un durumu hala karara bağlanmadı; mahkeme hakimi Cabell, tüm belgeleri inceledikten sonra karar vereceğini belirtti. Cihantimur'un avukatları, kefalet başvurusu için gizlilik talebinde bulundu ancak savcı itiraz etti.

İstanbul'da 1 Mart gecesi bir kişinin ölümüne neden olan trafik kazasında suçlanan Timur Cihantimur'un duruşma sürecindeki gelişmeler takip edilmeye devam ediyor.

Kaynak: KARAR