Yaz aylarının gelmesiyle birlikte düğün sezonu da açıldı. Evlenecek çiftler yapılan düğünler için oldukça fazla ücretler öderken, bu ücretlere bir yenisi daha eklendi. 

Evlilik için yapılan harcamalar fazlayken ve yaz aylarının gelip, düğün sezonunun açılmasıyla birlikte, gelinlerinde gelinlik deneme provaları başladı. Çeşit çeşit gelinlik, yüzlerce mağazada raflarda yer alıp sahiplerini beklerken, Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muhittin Köksal'dan gelen haber evlenecekleri üzdü. 

ARTIK ÜCRETLİ OLACAK

Düğün denildiğinde akla ilk gelen şeylerden birisi olan gelinlikleri denemek artık ücretli olacak. Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muhittin Köksal yaptığı açıklamada gelinlik denemelerinin artık ücretli olacağını duyurdu. 

FİYATLAR DEĞİŞECEK

Gelinlik denemenin artık ücretli bir şekilde olacak olması hem evlenecek kişileri üzerken, esnafı da düşündürdü. Bazı esnaflar bu yeni uygulama ile müşteri kayıplarına uğrayabilceklerini söyledi.

Deneme ücreti alınan gelinliğin satın alınmasından sonra deneme ücreti gelinlik alıcısının aldığı gelinlikten düşülecek.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi