Eskişehir'de geniş çaplı huzur uygulaması Eskişehir'de geniş çaplı huzur uygulaması

Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir'in ticaret ve sanayi alanında ilgi duyan herkesi ETOMÜZE'ye ücretsiz ziyaretler için Pazartesi hariç her gün 09:00-18:00 saatleri arasında davet ediyor.

"ÜCRETSİZ KONUK OLABİLİRSİNİZ"

Eskişehir Ticaret Odası tarafından yapılan davette şu ifadelere yer verdi;

" Eskişehir ticaret ve sanayisinde yolculuk yapmak isterseniz, Pazartesi hariç her gün 09:00-18:00 saatleri arasında, ETOMÜZE’mize ücretsiz olarak konuk olabilirsiniz."

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler müze için şu sözleri kullanmıştı;

" Eskişehir Ticaret Odası olarak camiamıza yakışan bir eseri daha şehrimize kazandırmanın gururu içerisindeyiz. Eskişehir’in ticaret ve sanayi tarihine tanıklık etmesi hayaliyle başladığımız müzemizde çok uzun ve zorlu bir yoldan geçtik.

Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi, tarihi konaklarıyla ülkece tanınan, geleneksel dokusunu halen koruyan Odunpazarı Bölgesi’nde, 3 katlı, tescilli bir konakta hayat buluyor. Umuyorum ki bulunduğu konum ve yüklendiği misyon ile müzemiz, şehrin markalaşmasında ve turizm gelirlerinin artmasında payına düşen katkıyı sağlayacaktır.

Şehrin ticari tarihine ışık tutacak müzemizde, bu topraklarda varlık göstermiş /gösteren köklü firmalara ait nesnelerin ve belgelerin yanında, bu topraklarda yaşamış, sahip olduğu ticari zekâyla ‘tuttuğu altın olan’ namına kavuşmuş Frig Kralı Midas’ı, lületaşının ilk ustalarından olan Ali Osman Denizköpüğü’nü, mizah ustası Nasreddin Hoca’yı, Friglerin kült anıtlarından biri olan Yazılıkaya’yı, şehrimizde üretilen ilk lokomotif Karakurt’u, ilk yerli üretim otomobil olan, filmlere konu olmuş Devrim’i, ilk Osmanlı sikkesini ve bu topraklarda basılmış şehir sikkelerini görebilirsiniz.

Eskişehir’in ekonomik geçmişini günümüze taşıma hayaliyle bizlere destek olan, ata yadigârlarını ve çok kıymet verdikleri eserleri müzemize bağışlayan tüm üyelerimize, esnaf, tüccar ve sanayicilerimize içtenlikle teşekkür ediyorum."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi