Asgari ücrette en net rakam: Uzman isim canlı yayında zammı açıkladı Asgari ücrette en net rakam: Uzman isim canlı yayında zammı açıkladı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörlüğü tarafından düzenlenen “Filistin'de Yaşanan Son Gelişmeler” konulu panel, ESOGÜ Prof. Dr. Fazıl Tekin Konferans Salonu’nda; ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Erdağ ve Prof. Dr. Hakan Demiral, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Emine Gümüşsoy ile ESOGÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzum Erken Çelik’in katılımları ile gerçekleşti.  

ESOGÜ Filistin Paneli - 1

Etkinliğin açılışında konuşan panel moderatörü ESOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Erdağ, dünyanın gözünün önünde bir soykırım ve bir vahşetin yaşandığını ve tüm dünyanın bu durumun sona ererek bölgede barış ve huzurun tesis edilmesi için mücadele verdiğini ifade etti. ESOGÜ Yönetimi olarak kendilerinin de düzenledikleri bu panel ile bölgede yaşananları anlama ve anlamlandırmaya çalıştıklarını ifade eden Prof. Dr. Erdağ, etkinliği Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM) ile planladıklarını belirterek; devlet ya da üniversiteler dışında düşünce kuruluşlarının da gerek küresel gerekse Türkiye içindeki toplumsal meseleleri farklı boyutları ile ele alan çalışmaları olduğunu, bu anlamda düşünce kuruluşlarının süreçlere katkı sağlayan ciddi çıktılar ürettiğini ve önemli projelere ev sahipliği yaptığını dile getirdi. Prof. Dr. Erdağ panele katılan tüm katılımcılara teşekkür ederken, faydalı ve hayırlı bir etkinlik geçirilmesini diledi. Açılış konuşmasının ardından panel konuşmacıları ESOGÜ İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Aynur Çınar “Yahudilik İnacına Göre Vadedilmiş Topraklar (Arz-ı Mevud)”, ORSAM Körfez Çalışmaları Koordinatörü Gökhan Ereli “Körfez Ülkelerinin İsrail ile İişkileri ve Sürece Bakış Açıları”, ORSAM Kuzey Afrika Çalışmaları Uzmanı Kaan Devecioğlu “Kuzey ve Sahraaltı Afrika Ülkelerinin Yakın Dönemde İsrail ile İlişkileri” konularında bilgiler verdiler. Panelin son konuşmacısı olan ESOGÜ Tıp Fakültesi’nde öğrenim gören ve ailesi Gazze’de yaşayan Filistinli öğrenci Abdallah M.A. Alnajjar ise Gazze’de yaşanan son gelişmeleri ve son fiili durumu anlattı.  

Kaynak: Bülten