Lig lideri 1926 Polatlı Belediyespor’u 6 puan geriden takip eden, ilk maçta 3-1 mağlup olduğu için ikili averajda da rakibi karşısında kötü durumda olan Eskişehirspor, matematiksel olarak umutlarını tüketene kadar mücadelesine devam edecek.


TAKIM TOPLANIYOR
Hafta sonunu yerel seçimler yedeniyle izinli geçiren ve yarın saat 15.00’de tesislerinde toplanıp, 16.00’da haftanın ilk çalışmasını yapacak siyah kırmızılar, 7 Nisan Pazar günü saha ve taraftarı önünde oynayacağı Karadeniz Ereğli maçı hazırlıklarına başlayacak.
KADER MAÇLARI
Zirvede yer alan Polatlı Belediye takımının, Eskişehirspor’un 4-0 mağlup olduğu Alaplı Belediyespor ile oynayacağı karşılaşmayla değerlendireceği haftayı, galibiyetle kapatıp, rakibi Polatlı’nın yenilmesini bekleyecek Eskişehirspor, bu hedefine ulaşırsa, 21 Nisan’da sahasında ağırlayacağı Polatlı Belediyespor ile adeta kader niteliği taşıyan maça çıkacak.
Ligdeki tüm umutlarını kalan 5 maçını kazanıp, Polatlı’nın da yaşayacağı puan kayıplarına bağlayan Eskişehirspor, bu hedefine ulaşamadığı taktirde, gelecek sezon da bölgesel amatör ligde mücadele etmeye devam edecek.

Kaynak: Murat Dağtekin