Siyah kırmızılı kulüpte yönetim, yeni sezon hazırlıklarını yoğun görüşme trafiği ile sürdürüyor.
Son iki haftadır Teknik direktör Ergun Ortakcı, Futbol şube sorumluları Safa Üstünbaş ve Berkay Çifter’in futbolcularla yaptığı transfer görüşmelerinde önemli yol alınmaya başladı.
Transfer komitesi, birçok oyuncuyla yaptığı ön görüşmelerde anlaşmaya vardığı bazı oyunculara bir sonraki hafta imza attırmaya başlayacak.  


KALECİ TAMAM
Yönetim yapılan transfer görüşmelerinde Teknik direktör Ergun Ortakcı’nın raporu doğrultusunda tecrübeli kaleci Rasim Mutlu ile anlaşmaya vardı. 
Bu hafta sonuna kadar Eskişehir’e gelerek imza atması beklenen oyuncu 1989 doğumlu. Elazığ, Kırşehir, Erzurum, Silivri, Amasya, Modefen, Kahramanmaraş, Bandırma ve geçtiğimiz sezon 3. Lig takımlarından Silifke Belediyespor’da 26 maçta forma giyen 34 yaşındaki tecrübeli kaleci, yeni sezonda Eskişehirspor’un kalesini korumaya aday isimlerden biri olacak.
ERDİN ÜZER DEVAM DEDİ
Eskişehirspor yönetimi iç transferde ise Erdin Üzer ile anlaşmaya vardı. 2013 yılında Siyah kırmızılı kulübün alt yapısında forma giyen ve ardından Tavşanlı Linyit, Kurtuluşspor, Bergama, Sandıklı, Çubuk, Kemerspor, Sapanca, Erbaaspor, Çorlu gibi takımlarda forma giyen ve geçtiğimiz sezon da Eskişehirspor’da 15 maçta forma şansı bulan 29 yaşındaki savunma oyuncusu, yeni sezonda Eskişehirspor’da yoluna devam edecek.

Kaynak: Murat Dağtekin