Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan: "Eskişehir’de büyük bir potansiyel var" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan: "Eskişehir’de büyük bir potansiyel var"

KARTOP 7 OYUNCU ALDIRDI

Devre arasında Teknik direktör Levent Kartop’un raporu doğrultusunda hareket eden yönetim, transferde 7 oyuncuyu renklerine bağladı. 

KARAVELİ 2 OYUNCU TRANSFERİ YAPTIRDI

Teknik direktör Önder Karaveli’nin göreve başlamasıyla birlikte 2 transfer daha yapan Eskişehirspor’da devre arasında toplamda 9 yeni ismi siyah kırmızılı renklere bağlamış oldu.  

GİDEN OYUNCULAR

Eskişehirspor yönetimi devre arasından bu yana ilk olarak eski futbolcusu Erkut Şentürk ile yollarını ayırmıştı. Şentürk’ün ardından, Doğukan Bülbül, İsmail Palta, Resul Karakoyun, Can Kılıç ve İlksen Kuttekin, Barış Memiş ve son olarak Serdar Sudun takımdan gönderilen isim olmuştu.  

KARTOP’UN ALDIRDIĞI İSİMLER

Eski teknik adamları Levent Kartop’un isteği üzerine devre arasında  12 Ocak tarihinde eski futbolcusu kanat ve forvet bölgesinde oynayan Uğurcan Semizoğlu,
25 Ocak tarihinde Bölgesel Amatör Lig'de şampiyonluk yaşayarak TFF 3. Lig’e yükselen İnegöl Kafkas Kulübü kaptanı, stoper mevkiinde oynayan Cihan Çimen, 31 Ocak tarihinde Bölgesel lig 3. Grup takımlarından Yeni Çanspor forması giyen  2002 doğumlu orta saha oyuncusu Yusuf Sunbat ve Karabük İdmanyurdu Spor'da şampiyonluk yaşamış, 2003 doğumlu kanat oyuncusu Ahmet Sezer, Bir önceki hafta Çorluspor’dan 31 yaşındaki tecrübeli kaleci Erhan Arslan, Burhaniyespor’da 12 gol atan, 2001 doğumlu sağ/sol kanat oyuncusu Emirhan Recep ve orta saha oyuncusu Hakan Turan’ı renklerine bağlayarak transfer defterini kapatan yönetim, yeni teknik adamın istediği doğrultusunda 2 isimi daha transfer etti.

KARAVELİ İSTEDİ YÖNETİM ALDI

Teknik direktör Önder Karaveli’nin göreve gelmesinin ardından, teknik adamın isteği doğrultusunda hareket eden Eskişehirspor yönetimi, bir önceki hafta Tire 2021 FK’dan kanat oyuncusu  Kadir Canbaz ile anlaştı. 
22 Mart tarihinde sona eren transferin son gününde ise deneyimli orta saha oyuncusu Soner Ergençay ile anlaşma sağlayan yönetim, ligin bitimine 6 maç kala transfer defterini kapatmış oldu.

Kaynak: Murat Dağtekin