YÖNETİM BAŞARISIZ OLDU

59 yıllık tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Lige düşen ve şampiyonluk hedefi ile başladığı sezonda, camiaya büyük hayal kırıklığı yaşatarak ligi 3.sırada bitiren Eskişehirspor’da, Başkan Erkan Koca ve yönetimi, taraftarlardan gelen istifa tepkilerinin ardından Olağanüstü Genel Kurul kararı almıştı.

GENEL KURULA 10 GÜN KALDI

Eskişehirspor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu, 26 Mayıs Pazar günü saat 13.00’de Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezinde yapılacak. Yeterli çoğunluk sağlanmadığı taktirde 2 Haziran tarihinde yeterli çoğunluk şartı aranmadan genel kurul gerçekleştirilecek.

ÜÇ İSİM ADAY DEĞİLİZ DEDİ

Olağanüstü genel kurul için geri sayımın başladığı Eskişehirspor’da, bugüne kadar başkanlık için adı geçen isimler, yaptıkları açıklamalarda aday olmayacaklarını söyledi.
Eskişehirspor kulübü eski yöneticilerinden İsmail Ilgaz, Erdal Şahbaz ve Murat Yıldız gibi isimler, başkanlık düşüncelerinin olmadığını belirtti.

GÖZLER BAŞKAN KURT’TA

Sessizliğin hakim olduğu Eskişehirspor ve camiasında ise genel kurul öncesi gözler Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’ta.
 26 Nisan tarihinde belediye başkanları, Eskişehirspor kulübü eski başkan ve yöneticileri, spor taban birlik başkanları ile düzenlenen toplantıda, kulübün şirketleşmesi ve şehrin benimseyeceği bir yönetim oluşturulması, Belediye Başkanları ve Eskişehirspor Kulübü eski başkanlarından oluşan bir kurul oluşturularak çalışmalara başlanması yönünde karar alınmıştı.

ES ES’İN KADERİNİ BELİRLEYECEK

Eskişehirspor Kulübünün geleceği adına kritik kararların alınacağı bu görüşmelerin ilki, önümüzdeki günlerde Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy ile yapılacak. Kurul, bu ziyaretin ardından oda başkanları ile de yapacağı görüşmenin ardından güçlü bir yönetim oluşturmaya çalışacak. 
Eskişehirspor camiası ise, yapılacak bu toplantılardan çıkacak kararı sabırsızlıkla bekliyor.

Kaynak: Murat Dağtekin