Başkan Erkan Koca ve yönetimi, 20 milyon TL’ye yakın para harcayarak bu sezon Siyah kırmızılı renklere bağladığı, 5 milyon TL'ye yakında prim dağıttı futbolcular, dün oynanan Ankara TKİ maçı sonrası serbest kalarak dağıldı.
BİR TEK O KALDI
Eskişehirspor’da sezonun sona ermesinin ardından Siyah kırmızılı kulüpte kalan tek futbolcu ise Hasan Alp Altınoluk oldu. Alt yapıdan yetişen ve 2027 yılına kadar Profesyonel sözleşmesi bulunan oyuncu dışındaki tüm isimler, amatör oldukları için Eskişehirspor ile yolları ayrıldı.   
34 TRANSFER YAPILDI
Sezona 25 transfer yaparak başlayan ve ardından devre arasında da 9 yeni oyuncu alarak toplam 34 transfere imza atan Eskişehirspor yönetimi, 4’de teknik adam değişikliği yaptı.
TEKNİK ADAM DAYANMADI
Sezona İbrahim Baş ile başlayan, ardından Levent Kartop ile devam eden yönetim, Önder Karaveli’yi de gönderdikten sonra ligde kalan son 4 maça U19 teknik patronu Yiğit Cumalı ile çıkarak sezonu bitirdi.
SEL GİDER KUM KALIR 
Anadolu Üniversitesi’nin 9 milyon TL’lik kadro bütçesiyle TFF 3. Ligde Play-Off oynadığı sezonda, Eskişehirspor yönetimi ise Amatör ligde 34 transfere 20 milyon TL’ye yakın para harcayarak camiaya büyük hayal kırıklığı yaşattı.

Kaynak: Murat Dağtekin