Eskişehir bölgesi bugün parçalı ve zamanla çok bulutlu olacak. Öğle saatlerinde Bursa çevrelerinde başlayıp, gün boyunca Eskişehir genelinde etkili olacak gök gürültülü sağanak yağışlar, gece saatlerine doğru yerini sürekli sağanak yağmurlara bırakacak. Yağışların aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

ÜLKE GENELİ TOZ TAŞIMI UYARISI

Türkiye'nin geneli bugün parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve Güneydoğu Anadolu'nun bazı şehirleri olan Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Elazığ, Van ve Hakkari çevreleri sağanak yağışların etkisi altında kalacak. Bu bölgelerde yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Ayrıca, ülke genelinde toz taşınımı olması bekleniyor.

Sağanak 10 Mayıs

ESKİŞEHİR BÖLGESİ UYARILAR

ESKİŞEHİR'E TOZ TAŞINIMI UYARISI: Son analizlere göre, Kuzey Afrika ve Suriye'den kaynaklanan toz taşınımının bölgemizde hafif, ara sıra orta şiddette etkili olacağı öngörülmektedir. Bu durum hava kalitesinde düşüşe, görüş mesafesinde azalmaya, yağışlı bölgelerde çamurlu yağışlara ve sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle vatandaşların ve ilgili yetkililerin bu olumsuz koşullara karşı dikkatli olması önem taşımaktadır.

ESKİŞEHİR'E SARI KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı Hava Tahmin raporuna göre bugün 10 Mayıs Cuma Eskişehir'e sarı kodlu uyarı geçildi.

Ekran Resmi 2024 05 10 12.32.53

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi