Asgari ücret zammında büyük gelişme: Verilen tüm tahminleri unutun Asgari ücret zammında büyük gelişme: Verilen tüm tahminleri unutun

Kafa TV'deki konuk olan ve anlatımı sırasında gözyaşlarına hakim olamayan Prof. Dr. Naci Görür, “Bu illerin kaderi üzülerek söylüyorum, Maraş ve Hatay gibi olacak. Eskişehir, Denizli, Muğla, Erzincan, Kayseri, Tokat, Kahramanmaraş, Hatay, Kocaeli, Osmaniye, Bingöl, Konya, Erzurum, Aydın, Balıkesir, Burdur, Manisa, Hakkari.”

Prof. Dr. Naci Görür  "6 Şubat’ ın devamındaki sabah dört beş saat ağladım"
Görür, “Bu deprem bağıra bağıra geldi, hemen hemen her gün burada deprem olacak buraya deprem geliyor dedim. Kimse umursamadı, Maraş’ tan tenezzül edip beni aramadılar bile, çok üzgünüm.” Dedi.
Belediye başkanlarına ve valiliklere yazdığını belirterek, halkın ona mesaj attığını “Yetkililerin hiçbir şey yapmadıklarını” söylediğini ifade eden Görür sözlerine “Halk da depremi umursamıyor” şeklinde devam etti. Hatay halkı neden “bilim insanları bağırıyor siz neden bir şey yapmıyorsunuz” diye sormuyorlar diye konuşmasına devam eden Görür, “Hiçbir şey olmamış gibi 50 binden fazla insanı bir gecede gömdüler. Hiçbir hükümet yetkilisi, belediye başkanı ya da vali istifa etmedi” şeklinde konuştu.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi