Zeytin Dalı'nda 4 terörist etkisiz hale getirildi Zeytin Dalı'nda 4 terörist etkisiz hale getirildi

Eskişehir’i tanıtmak için 13 yıl önce kurulan ETG’nin Başkanı Orhan Arat, Genel Koordinatörü ise Oral Büyüksarı. Yıl içinde çeşitli etkinlikler yapan ETG, sekiz yıl önce ödül töreni de düzenlemeye başladı.
GAGA Restoran’daki ödül töreninde Emekli Vali Kadir Çalışıcı, Yılmaz Büyükerşen, Ahmet Ataç, Vali Yardımcısı Salih Altun, Amigo Orhan (Orhan Erpek), Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, bedensel engelli milli yüzücü Ramazan Güven, Aydan Kanatlı, KYK Yapı Kimyasalları’ndan Arda Sürmeli, İlyas Küçükcan, Erol Tabanca, Avni Ongurlar, İnan Kıraç, Can Kıraç, Nilay Kökkılıç, İsmail Altınkaynak, Firuzhan Kanatlı, Murat Şafii, İlhan Mansız, Önder Özen, İskender Altın, Zeynep Kankonde, Enis Zeytinler, Adnan Karamanlı, Lütfi Yüksel gibi isimler ödüle layık görüldü.
Bu yıl ilk kez Eskişehir’i tanıtan kompozisyon, şiir, fotoğraf yarışması da düzenlendi. Yeni Yol Okulları üçüncü sınıf öğrencisi Ömer Yıldırım, “Eskişehir Gezisi” kitabıyla ödül aldı. Şiir kategorisini de Caner Şahin kazandı.  
Gecenin sunuculuğunu Şeker Aybala ve Fıs Fıs İsmail olarak bilinen Süleyman Yağcı yaptı. Vefat eden Celaleddin Sarar ve İlhan Abacı’ya vefa ödülü verildi. Ödülleri babaları adına Emre Sarar ve Yiğit Can Yalçın aldı.
Gecenin sonunda Bahattin Atak, Ayça ve Leonida Timuş konser verdi.

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi