Ev alacakların gözü ilk evim kredisinde! İlk evim kredisi ne zaman çıkacak? Ev alacakların gözü ilk evim kredisinde! İlk evim kredisi ne zaman çıkacak?

AK Parti Büyükşehir adayı Hatipoğlu, katıldığı Taksim Meydanı programında TOKİ mağdurları konusunda açıklamada bulundu. Hatipoğlu açıklamasında sorumlunun Kazım Kurt olduğunu iddia etti.  "Eskişehir'de TOKİ Konutlarının 3 sene gecikmesinin sorumlusu Kazım Kurttur. TOKİ konutları yapılacak alan çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Fakat yapılacak yatırımları durdurmak amacıyla itiraz edilmiştir. sonrasında Kazım Kurt Mahkemeye üsulsüz konut yapılacak nedeniyle başvurmuştur. Başvurma nedeni TOKİ konutlarının yapılmamasıdır. TOKİ'nin amacı dayanıklı konut yapmaktır. Hükümetimiz bu konutları Türkiye'nin her yerinde yapıyor. Eskişehir'de TOKİ Konutlarının yapılmaması için Kazım Kurt TOKİ'yi mahkemeye verdi. Mahkeme 3 yıl sürdü. 3 yılın sonunda mahkeme TOKİ'nin lehine sonuçlandı"

KDV ve faiz konusunda vatandaş haklı 

TOKİ mağdurlarının olmasının sebebi şu şekildedir: TOKİ dar gelirli vatandaşın aldığı evlerdir. TOKİ başvurularının olduğu dönemde faizler düşüktü. Şuan durum öyle değil vatandaşların alacakları evlerin fiyatları arttı. KDV ve faiz konusunda ben vatandaşların haklı olduğunu düşünüyorum. Hükümetimizin bu TOKİ mağduriyeti konusuna hızlı bir çözüm bulacağını düşünüyorum. 

AK Parti Büyükşehir adayı Hatipoğlu, katıldığı Taksim Meydanı programında, "Ben seçildiğimde hiçbir akrabamı belediyede göremezsin, Büyükşehir Belediyemiz 25 yıldır kentsel dönüşümle ilgili hiçbir çaba sarf etmedi, Yol üstündeki trafiği yüzde 70 azaltacağız, Eskişehir'de su temizdi de bizi niye 20 yıldır bizi kalabağa mahkum ettiniz" gibi konularda da açıklamalarda bulundu. 

Kaynak: Eskişehir. Net Haber Merkezi