BBP’nin manevi kalesi Günyüzü’nde işler karışmak üzere! BBP’nin manevi kalesi Günyüzü’nde işler karışmak üzere!

5 Mayıs tarihine kadar açık kalacak olan serginin açılış törenine Estonya Ankara Büyükelçisi Vaino Reinart, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'da katıldı.

Eldem Sanat Vakfı üyesi Esra Eldem’in açılış konuşmasında serginin hazırlanış sürecini anlattı. Estonya Büyükelçisi Reinart da Estonyalı bir sanatçının Eskişehir’deki sergisinin açılışında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, sergi alanından da etkilendiğini ifade etti. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da, Odunpazarı’nda daha çok kültür ve sanat çalışmalarının olmasını istedi.

Daha sonra davetliler tarafından sergi gezildi.

Sığınak Çobanları, içinde bulunduğumuz hızla değişen dünyaya dair fikir ve endişelerin artefaktlar olarak somutlaştığı bir deneyim alanı sunuyor. Post-hümanis bir bakış açısıyla solmaya yüz tutmuş dünyaya ve artık aramızda olmayan canlılara karşı saygı ve nezaket vurgusu yaparak, çağdaş ninnileri keşfetmeye ve oluşturmaya teşvik etmenin yöntemlerini araştırıyor. Biçimsel-kavramsal tekrarlı yaklaşım ve cerrahi koşullara ilgi duyan sanatçı, yapıtlarında abject ve teknolojiyi birbirine entegre bir şekilde kullanıyor.

Kaynak: Bülten