Hatipoğlu, Genç MÜSİAD’ın konuğu oldu Hatipoğlu, Genç MÜSİAD’ın konuğu oldu

Sivrihisar Havacılık Kulübü Derneği tarafından, her yıl Sivrihisar Havacılık Merkezi Necati Artan Tesisleri’nde uluslararası boyutta düzenlenen, Sivrihisar Hava Gösterileri (SHG Airshow) her yaştan havacılık sevdalısına hitap eden bir organizasyon.
İlk kez 2015 yılında düzenlenen ve çok ilgi çeken organizasyon, her yıl daha da büyüyerek uluslararası alanda adını duyurdu. Bugün Uluslararası Hava Gösterilerinin bulunduğu beynelmilel takvimlerde de SHG Airshows adıyla yer almakta.
İki gün boyunca devam eden Sivrihisar Hava Gösterileri’nde yer alan dünyaca ünlü gösteri pilotları, birbirinden heyecanlı uçuş gösterileri yapıyorlar ve izleyenleri hayretler içinde bırakıyorlar.
Tarihi uçaklar, Akrobasi uçakları, Jet uçakları, Helikopterler ve ilgi çekici daha birçok hava taşıtı hayranları ile buluşuyor. Bunun yanında planör, paramotor, model uçak gösterileri ve paraşüt atlayışları da gösterilere renk katıyor.
MSÖ Hava ve Uzay Müzesi’ne ait tarihi değeri olan uçaklar, hem statik hem de dinamik gösterileri ile havacılık tarihi hakkında bilgi sağlıyorlar. Gösteri pilotlarının yanı sıra birçok firma, uçuş okulu, üniversite ve havacılık ile ilgili kurumlar da bu organizasyona kendilerini tanıtmak için katılıyorlar.
SHG Airshow 2023’de bugün THK Hava Sporları Ekibi, Motorlu Hangglider Kalkış, TSK Paraşüt Ekibi Atlayışı, Tiger Moth Gösterisi, Extra 300 Uçuş Gösterisi, Semin Öztürk Şener “Air ACT“ Akrobasi Gösterisi, Genç Delikanlılar Paraşüt Atlayışı & Devir Seremonisi, THK Planör Akrobasi Gösterisi, Model Uçak ve Helikopter Gösterisi / AMUK, Polis Helikopteri Gösteri Uçuşu, UH - 1H Helikopter Gösterisi, Romanya Şahinleri Akrobasi Ekibi ve Türk Hava Kuvvetleri Türk Yıldızları gibi gösteriler var.
Ayrıntılı bilgi için shgairshows.com ziyaret edilebilir.

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi