Eskişehir'de özel okulların yemek ve servis ücretlerine zam gelmeye başladı. Bir özel okul yönetimi velilere gönderdiği iletide, yemek ve servis giderlerinde maliyet artışlarını karşılamakta zorluk çektiklerini belirterek, 5 bin 500 lira ek ücret talep ettiklerini ifade ederken, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise konuya ilişkin açıklama yaptı.

Haber Merkezi

Yeni yılla birlikte neredeyse her kalem ürüne fiyat güncellemesi adı altında zam yapılmaya başlanırken, bundan özel okullar da nasibini aldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel okullara zam olup olmayacağıyla ilgili bir soru üzerine, "Bu hafta içinde tüm TEFE-TÜFE oranları belirlendikten sonra oluşacak zammı özel öğretim kurumları yöneticileriyle bir araya gelerek tekrar olgunlaştırarak kamuoyu ile paylaşacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Eskişehir'de ise özel okulların yemek ve servis ücretlerine ek zam yapılmak zorunda kalındığına ilişkin talepler velilere ileti gönderilerek duyuruldu.

Kentin köklü bir özel eğitim kurumu velilere gönderdiği iletiyle, yemek ve servis ücretlerinin karşılanmasında zorluk yaşandığı için ek 5 bin 500 lira talep etmek zorunda kalındığını bildirdi.

Bunun yanında Eskişehir'deki tüm özel eğitim kurumlarının yemek ve servis ücretlerine ek zam talep etmesi bekleniyor.