Mihalıççık İlçesi Büyük Sasa İlçesi’nde yaşayan 75 yaşındaki Arife Sasa, 1 Mayıs Çarşamba günü hayvanlarını otlatmaya çıkarttı. Araziye çıktıktan sonra geri dönmeyen ve kendisinden haber alınamayan Arife Sasa’nın yakınları, kayıp başvurusunda bulundu.

İhbar üzerine bölgeye, jandarma, AFAD, AKUT, itfaiye, Dorlion Arama Kurtarma, Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK), Eskişehir İz Arama Kurtarma Derneği ve Fırtına Arama Kurtarma Derneği ekipleri intikal etti. Oluşturulan yaklaşık 50 kişilik arama kurtarma ekibiyle, gece saatlerinden itibaren Arife Sasa’nın bulunması için çalışma başlatıldı.

Araziye çıktıktan sonra geri dönmeyen ve kendisinden haber alınamayan Arife Sasa’nın arama çalışmaları jandarma, AFAD, AKUT, itfaiye, Dorlion Arama Kurtarma, Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK), Eskişehir İz Arama Kurtarma Derneği ve Fırtına Arama Kurtarma Derneği ekipleri, Mihalıççık Orman işletme müdürlüğü Ekipleri ve yöre vatandaşları ile arama çalışmalarını aralıksız sürdürülüyor.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi