Yüzügüllü: "Biz hizmete talibiz" Yüzügüllü: "Biz hizmete talibiz"

Eskişehir İş Kulübü tarafından Meslek Edindirme ve Geltirme Merkezi (MEGEM) bünyesinde Gaz Altı Kaynak Operatörlüğü, CMM Destekli Kalite Kontrol Operatörlüğü, CNC Tezgâh Operatörlüğü ve Makine Bakım Operatörlüğü Eğitimi alan kursiyerlere İş Kulübü Eğitimi düzenlendi.

İşkur İş Kulübü Eğitimi Nedir?

İş Kulübü, iş arama sürecini daha başarılı yönetmek isteyen, ‘Nasıl iş aramalıyım?’,  ‘İş başvurum neden reddedildi?’ gibi sorulara cevap arayan işsizler ve daha iyi şartlarda iş arayanlar için tasarlanmış bir eğitim programıdır.
İşkur İş Kulübü Eğitimi ile katılımcılara iş arama yöntemleri, CV hazırlama teknikleri, telefonla görüşme ve mülakat teknikleri gibi iş aramayı kolaylaştıran konularda eğitim verilmektedir.
Eğitimler interaktif ve oyunlaştırmaya dayalı bir tarzda gerçekleşmektedir. Böylelikle katılımcılar, rol oyunları ve yetkinlik bazlı mülakat simülasyonları ile mülakat esnasında verdikleri cevapları, tutum ve davranışları değerlendirerek gerçek yaşamda karşılaşacakları hazırlıksız durumlar için deneyim kazanmış olmaktadırlar.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi