CHP'li Arslan'dan erken seçim çağrısı CHP'li Arslan'dan erken seçim çağrısı

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğünden elde edilen bilgilere göre 12 Mayıs Pazar günü havanın, parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

12 MAYIS ESKİŞEHİR HAVA DURUMU

Eskişehir'de gün içerisinde ortama sıcaklığın 10 derece civarında olması bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklığı 16 derece civarında, en düşük sıcaklığının ise 7 derece civarında olması bekleniyor. 

BÖLGE GENELİ HAVA DURUMU

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu olacağı tahmin edilmektedir. Pazar sabah saatlerinde Alpu, Beylikova ve Mihalıççık çevrelerinde yerel sağanak yağışlar beklenmektedir.

Yarın günün en yüksek sıcaklıklarının Bursa çevrelerinde 3-6, Bilecik çevrelerinde 1-3 derece artması beklenirken, Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde önemli bir değişiklik beklenmemektedir. Sıcaklıkların bölge genelinde mevsim normallerinin 2 - 6 derece altında seyretmeye devam edeceği tahmin edilmektedir.

İlk saatlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerinden, zamanla kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden orta kuvvette; Pazar öğle saatlerinden itibaren zaman zaman kuvvetli (30 - 50 km/saat) eseceği tahmin edilmektedir.

DÜŞÜK SICAKLIK UYARISI

Bölge sorumluluk sahamızda sıcaklıklar mevsim normallerinin 2 - 6 derece altında seyretmektedir. Gece saatlerinde bulutluluğun azalması beklenen Kütahya il geneli ile Han, Keles, Büyükorhan, Harmancık ve Orhaneli çevrelerinde yarın (Pazar) sabah saatlerinde yer yer hafif zirai don olayı beklenmektedir. Başta çiftçilerimiz olmak üzere tarımla uğraşan ilgilerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması önem arz etmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kuzey Afrika ve Suriye kaynaklı toz taşınımının bölgemiz genelinde hafif zaman zaman orta kuvvette etkili olması beklendiğinden hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşme, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış ve sağlık problemleri gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi