Türkiye'nin en zeki şehirleri listesi güncellendi: Eskişehir yine zirvede Türkiye'nin en zeki şehirleri listesi güncellendi: Eskişehir yine zirvede

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğünden elde edilen bilgilere göre 6 Mayıs Pazartesi günü, havanın parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor.

6 MAYIS HAVA DURUMU 

Eskişehir'de günün en yüksek sıcaklığının 19 derece civarında, en düşük sıcaklığınınn ise gece saatlerinde 1 derece civarında olması bekleniyor.  Pazartesi günü, hava durumunun öğle saatlerinden sonra  az bulutlu ve açık geçeceği tahmin edilmektedir. Havanın, 1 ila 3 derece artarak mevsim normalleri altında seyretmeye devam edeceği beklenmemektedir. Rüzgarın ise kuzey ve batılı yönlerden hafif ve orta kuvvete eseceği tahmin edilmektedir.

BÖLGE GENELİ HAVA DURUMU

Bölge genelinin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin edilmektedir. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Eskişehir, Kütahya ve Bilecik illeri geneli ile Bursa ilinin güney ve doğu kesimlerinde zirai don hadisesi beklenmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI

Pazartesi sabah saatlerinde Eskişehir, Kütahya ve Bilecik illeri geneli ile Bursa ilinin güney ve doğu kesimlerinde zirai don hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta çiftçilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması önem arz etmektedir.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi