200 liranın devri kapanıyor: Artık bu paraların basılacağı iddia edildi 200 liranın devri kapanıyor: Artık bu paraların basılacağı iddia edildi

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğünden elde edilen bilgilere göre, 6 Haziran Perşembe havanın, az bulutlu ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

6  HAZİRAN HAVA DURUMU

Eskişehir'de gün içerisinde ortama sıcaklığın 27 derece civarında olması bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklığı 32 derece civarında, en düşük sıcaklığının ise 17 derece civarında olması bekleniyor. 1 - 3 derece azalacağı, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin edilmektedir.

BÖLGE GENELİ HAVA DURUMU  

Bölge genelinin bu akşam ve gece saatleri ile yarın sabah ilk saatlerde az bulutlu ve açık olacağı; ilerleyen saatlerde bulutluluğun artacağı, Perşembe öğle saatlerinden sonra Eskişehir geneli ile Kütahya ve Bilecik'in güneydoğu kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar görüleceği tahmin edilmektedir. Bu gece saatlerinden itibaren batı kesimlerde toz taşınımı beklenmektedir.

SICAK UYARISI

Mevsim normallerinin 5 ila 8 derece üzerinde yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle; kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 12 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

YAĞIŞ UYARISI

Bahar ve yaz aylarında meydana gelen gök gürültülü sağanak yağışlar esnasında; yağış anında kuvvetli rüzgâr, kısa süreli kuvvetli yağış, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklar meydana gelebilmektedir. İlgililerin ve vatandaşların yağış anında dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi