Depremzede kadın sporcular, Eskişehir’de Play-Off’lara katılma hakkı kazandı Depremzede kadın sporcular, Eskişehir’de Play-Off’lara katılma hakkı kazandı

Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde 50 MW kurulu gücünde Adatoprakpınar Güneş Enerji Santrali (GES) ve 50 MWh kapasiteli Elektrik Depolama Tesisi (EDT) kurulacak.

 Tüpraş'ın bağlı ortaklığı Entek Elektrik Üretimi A.Ş. tarafından Eskişehir İli, Seyitgazi İlçesi, sınırları içinde 50 MW kurulu gücünde Adatoprakpınar Güneş Enerji Santrali (GES) ve 50 MWh kapasiteli Elektrik Depolama Tesisi (EDT) kurulup işletilmesi planlanıyor. Projenin değeri 510 milyon TL olarak hesaplanıyor. 

Proje kapsamında yaklaşık 100 hektarlık alanda herbiri 575 Wp gücünde 86.957 adet panel kurulacak. Alanda ayrıca Elektrik Depolama Tesisi de yer alacak. Enerji santralinde üretilecek elektrik enerjisinin 50 MWh depolama kapasitesindeki Elektrik Depolama Tesisinde depolanması planlanıyor. 

Santralde yılda 100 milyon kWh elektrik üretilmesi öngörülüyor. Üretilen ve depolanan elektrik enerjisi, 154 kV enerji iletim hattı ile Çifteler-Kırka EİH’ye yapılacak bağlantı ile ulusal şebekeye aktarılaca

Kaynak: Eskişehir.Net Haber Merkezi