Eskişehir’in yaşam ve cazibe merkezi Espark AVM, sömestir tatiline giren öğrenciler için ‘İlter Baturay ile Masallar Diyarına Yolculuk’  etkinliğini gerçekleştircek. Espark AVM'de, 30 Ocak- 5 Şubat tarihleri arasında, gerşekleşecek etkinlikler 16.00 ve 18.00 saatlerinde masal severlerle buluşacak.  

Neden masal ?

Masal denilince ilk akla gelen; hayal dünyası, zamansızlık, atmosfer yaratmak, dinlemek, taklit yapmak … Bu bağlamda Espark olarak biz de çocukların büyülü dünyasına giriş yaparak, onlarla zamansızlık ile kendimize ait bir dünya yaratmak istedik. Çocukların dilsel gelişimine, farkındalığına, gözlemleme yeteneğine ve yansılamasına katkısı olduğuna inandığımız bu masallar diyarında buluşmak üzere…

Etkinlik takvimi ise şu şekilde: 

1.       GÜN

LA FONTAİNE /EZOP MASALLARI

*DEMİR KEMİREN FARE

*ESWKİCİ İLE ZENGİN ADAM

*İNATÇI İKİ KEÇİ

*KURT İLE KÖPEK

2.       GÜN

1001 GECE MASALLARI

*ALİ BABA VE 40 HARAMİLER

*UÇAN AT

 *ALAADDİN İN SİHİRLİ LAMBASI

3.       GÜN

ANDERSEN’DEN MASALLAR

*UÇAN SANDIK

*PRENSES İLE BEZELYE

*SU DAMLASI

*ÇİRKİN ÖRDEK YAVRUSU

4.       GÜN

KELOĞLAN MASALLARI

*KELOĞLAN İLE PADİŞAH

*KELOĞLAN ZENGİNLER DİYARINDA

*KELOĞLAN ZEKA KÜPÜ

5.  GÜN

ANADOLU MASALLARI

*ALTIN BÜLBÜL

*TEMBEL ÇOCUK İLE PADİŞAH KIZI

*ÜÇ HAYLAZ

6. GÜN

KLASİKLER

*PİNOKYO

*FARELİ KÖYÜN KAVALCISI

*ALİCE HARİKALAR DİYARINDA

7. GÜN

KAYIPLAR DİYARI

*KAYIP NOTA FA

*KAYIP RENK TURUNCU

*KAYIP KORKULUK

 Espark hakkında

Espark Alışveriş Merkezi 4 kat, 150 mağaza ve 1100 araçlık 4 kat otoparktan oluşmaktadır. Toplam 45 bin metrekarelik kiralanabilir alanla Espark Alışveriş Merkezi, tüm şehir için buluşma noktasıdır. 3M Migros hipermarketi, 9 salonlu Cinemaximum sinemaları, çocuk oyun alanı, terzi, eczane, elektronik eşya, tekstil, ev tekstili, kozmetik, kitap, müzik, oyuncak, spor mağazaları, kafe ve restoranları ile Espark Alışveriş Merkezi küçük büyük, kadın erkek bütün ziyaretçilerinin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Espark’ta ayrıca ücretsiz olarak yararlanılabilen dört adet bebek odası, revir odası ve mescit bulunmaktadır. Bebek arabaları ve yemek katında bebek mama sandalyeleri bebekli ailelerin hizmetindedir. Engelli ve yaşlı ziyaretçilerimizin kullanabilmesi için tekerlekli sandalyeler mevcuttur. Espark ileriye dönük, yenilikçi projeleri ile ziyaretçilerine farklı seçenekler sunmayı hedeflemektedir. Yıl boyunca düzenlenen farklı aktivitelerle ziyaretçileriyle buluşmayı hedefleyen Espark saat 22:00'a kadar açıktır.