Eskişehir'i dolu vurdu

Eskişehir’in İnönü ilçesine bağlı Erenköy mahallesinde bugün öğlen saatlerinde etkili olan dolu yağışı sonucu vatandaşların ev ve bahçeleri hasar gördü.

ESKİŞEHİR 22.06.2020, 17:14
Eskişehir'i dolu vurdu
banner11

Eskişehir’de günlerdir zaman zaman meydana gelen yağışlar etkisini sürdürüyor. Son olarak bugün İnönü ilçesine bağlı Erenköy mahallesinde öğle saatlerinde aniden bastıran sağanak yağış yerini kısa sürede doluya bırakarak bölgeyi etkisi altına aldı. Yarım saat boyunca süren yağışın ardından mahalle beyaza büründü. Vatandaşların tarım alanları, bahçeler ve evler büyük hasar görürken konuyla ilgili konuşan mahalle sakinlerinden Sabri Kahraman, “Saat 2 buçuk ile 3 arasında başladı. Yarım saat boyunca başparmağım büyüklüğünde yağdı. Bahçelerimiz dümdüz oldu. Kirazlar, erikler, elmalar hep döküldü. Bahçesi olan herkes benim gördüğüm zararı görmüştür. Mahallede hiçbir şey kalmadı” ifadelerini kullandı.
Öte yandan Eskişehir’de yağışların etkisini çarşamba gününe kadar sürdüreceği öğrenilirken, perşembeden itibaren yağışların yerini güzel havaya bırakacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
15°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@