Çalışanlar ve emekliler dikkat: Canlı yayında zamlı maaşlar paylaşıldı Çalışanlar ve emekliler dikkat: Canlı yayında zamlı maaşlar paylaşıldı

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğünden elde edilen bilgilere göre, 24 Mayıs Cuma günü havanın, kuvvetli gök gürültülü ve sağanak yağışlı  olacağı tahmin ediliyor. 

24 MAYIS ESKİŞEHİR HAVA DURUMU

Eskişehir'de gün içerisinde ortama sıcaklığın 21 derece civarında olması bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklığı 20 derece civarında, en düşük sıcaklığının ise 11 derece civarında olması bekleniyor. 

BÖLGE GENELİ HAVA DURUMU

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği; yağışların akşam saatlerinde Eskişehir, Bilecik illeri geneli ile Bursa ili merkez dahil güney ve doğu kesimlerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir. Cuma sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Bursa’da 1-3, Eskişehir, Kütahya ve Bilecik civarlarında 4 - 6 derece azalacağı tahmin edilmektedir. Batı ve kuzeybatı yönlerinden orta kuvvette, yarın zaman zaman kuvvetli olarak esmesi beklenmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Eskişehir, Bilecik illeri geneli ile Bursa ilinin Osmangazi, Yıldırım, Gürsu, Kestel, Gemlik, Orhangazi, Harmancık, Orhaneli, Büyükorhan, Keles, Yenişehir, İznik ve İnegöl ilçelerinde yerel kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar beklendiğinden, meydana gelebilecek yıldırım, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi