Ev alacaklara devlet bankalarından 1.5 milyon lira kredi: Ödeme tablosu açıklandı Ev alacaklara devlet bankalarından 1.5 milyon lira kredi: Ödeme tablosu açıklandı

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğünden elde edilen bilgilere göre 10 Mayıs Cuma günü havanın, parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  geçeceği tahmin ediliyor.

10 MAYIS ESKİŞEHİR HAVA DURUMU

Eskişehir'de gün içerisinde ortama sıcaklığın 14 derece civarında olması bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklığı 25 derece civarında, en düşük sıcaklığının ise 11 derece civarında olması bekleniyor. 

BÖLGE GENELİ HAVA DURUMU

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Kuzey ve batılı yönlerinden hafif zaman zaman orta kuvvette, yarın öğle saatlerinden itibaren Bursa ili Marmara denizine kıyı kesimlerinde kuvvetlice, zaman zaman fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Bölge genelinde yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Marmara denizinde rüzgarın, doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde (50-70 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edildiğinden deniz ulaşımında aksamalr gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇÖL TOZU UYARISI

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kuzey Afrika ve Suriye kaynaklı toz taşınımının bölgemiz genelinde hafif zaman zaman orta kuvvette etkili olması beklendiğinden hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşme, yağış anında çamur şeklinde yağış ve sağlık problemleri gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi