Eskişehir TÜFAD Şube Başkanı Ahmet Bingöl, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 03.6.2024 tarihinde yapmış olduğumuz TÜFAD olağan genel kurulunda Antrenör arkadaşlarımızın teveccühü ile tekrar göreve getirilmiş bulunmaktayız.

 Demokratik bir ortamda gerçekleşen kongremiz, seviyeli ve düzeyli bir şekilde tamamlanmıştır. Seçim süreci bitmiştir. Küskünlükler kırgınlıklar olmadan TÜFAD'ın çıtasını çıkardığımız noktadan daha yukarıya taşıyacağımıza inanıyoruz. 

Yönetim kurulumuz yapmış olduğu ilk toplantıda görev bölümü yapmıştır. Başkan Ahmet BİNGÖL 
Teknik Başkan. Cengiz SEÇSEV
İdari As Başkan. Yunus ÇAL
Genel Sekreter. Erdal KÜÇÜKKAYA 
Sayman. Mustafa AĞAR
Veznedar. Erol ŞAHİN olarak belirlenmiştir. Diğer komisyonlarımız yönetim kurulu arkadaşlarımızın çalışmalarıyla şekillenecektir. 

Ana hedefimiz Tüfad'ı kurumsallaştırma sağlam temele oturtmak olacaktır. Antrenörlerimizin mesleki anlamda kendini geliştiren kurslar seminerler paneller düzenlenecektir. 

TÜFAD yönetimi olarak, Antrenörlüğü benimsemiş, meslek olarak seçmiş, Tüfad ile bağlarını koparmayan bütün Antrenörlerimize kapımız sonuna kadar açıktır. 
Bize ulaşan sorun ve sıkıntılarına şartlar dahilinde çözmeye, yardımcı olmaya hazırız. 
Seçimden sonra arkamızda küskünler ve kırgınlıklar bırakmak istemiyoruz. Birlikte hareket edelim istiyoruz. Hatalar her zaman olur. Önemli olan telafi etmektir. 
Kimseye karşı art niyetimiz ve önyargımız asla yoktur. Projeleri olan  Antrenörlerimize  kapılarımız sonuna kadar açıktır. Toplantılarımıza katılmak isteyen Antrenörlerimize kapımız sonuna kadar açıktır. Kısacası Tüfad'a katkı sunacak herkese kapımız açıktır. 

Ben değil biz olalım, birlikte bir şeyler başaralım istiyoruz. Bu yüzden "Bir olalım, İri olalım, Diri olalım" diyoruz. Tüm Antrenör arkadaşlarımız ile birlikte Tüfad emin ellerde.

Kaynak: Murat Dağtekin