Belediye Başkanlarından Özgür Özel Yorumu Belediye Başkanlarından Özgür Özel Yorumu

CHP’nin "İkinci Yüzyılda Birlik ve Demokrasi” sloganıyla düzenlenen 38. Olağan Kurultayı’nda, “değişimciler”in adayı Özgür Özel, ikinci turda 812 oyla, partinin yeni genel başkanı seçildi. CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan sosyal medya hesaplarından şu paylaşımı yaptı:
“DEMOKRASİ ŞÖLENİ HAVASINDA GEÇTİ”
Utku Çakırözer: “Bir demokrasi şöleni havasında geçen kurultayımızda yeni Genel Başkanımız seçilen Sayın Özgür Özel’i kutlar, başarılar dilerim. Görevi devredecek Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na da bugüne kadar verdiği hak, hukuk, adalet mücadelesi için teşekkür ederim.
“YEREL SEÇİMLERE YÖNELİK MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”
Jale Nur Süllü: “Türkiye’deki tüm siyasi partilere örnek olacak demokratik olgunluk içinde geçen 38. Olağan kurultayımızda yeni Genel Başkanımız seçilen Sayın Özgür Özel’e başarı dileklerimle partimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Hak, hukuk, adalet ve demokrasi uğruna yaşamını adayan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na partimize ve ülkemize yaptığı büyük katkılar için sonsuz teşekkür ediyorum. Şu andan itibaren biz Cumhuriyet Halk Partililer, bütün gücümüzle yerel seçimlere yönelik mücadelemizi sürdüreceğiz.”
“ÇOK ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİM”
İbrahim Arslan: “Birinci yüzyılımızda; Sivas’ta gerçekleşen ilk kongresiyle Kurtuluş mücadelesini kazanan, Cumhuriyetimizin kuruluşu ve devrimlerini yaşama geçiren CHP, ikinci yüzyılımızın ilk kongresinde, tam bir demokrasi şöleni yaşatarak yine, yeniden yeni bir kuruluş ve kurtuluş mücadelesi vermek için çok önemli bir değişimi gerçekleştiren, bu değişimin lideri olarak genel başkanlığımıza seçilen Sayın Özgür Özel’i yürekten kutlarım.” MELTEM KARAKAŞ

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir.net Haber Merkezi