Yürek yakan acı! Minik Mert son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı Yürek yakan acı! Minik Mert son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından hekimlere yönelik Şehir Hastanesi Toplantı Salonunda İstanbul Protokol Eğitimi düzenlendi.

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü eğitim hakkında şu ifadeleri kullandı;

"Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından 04.07.2024 tarihinde hekimlere yönelik Şehir Hastanesi Toplantı Salonunda İstanbul Protokol Eğitimi düzenlenmiştir. İstanbul Protokolü Eğitimi "İnsan Hakları Eylem Planı” doğrultusunda, 2021/9 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi kapsamında Adli muayene ve raporlama işlemlerinin İstanbul Protokolü ve uluslararası standartlara uyumunun sağlanması amacıyla ile yürütülmektedir. Eğitim kapsamında Adli Tıp Alanında Uzm.Dr.Mehmet Karasu ve Uzm.Dr.Adnan Çelikel tarafından hekimlere yönelik olarak insan hakları, istanbul protokolü, etik ilkeler, adli muayene ve adli rapor düzenlenmesi hakkında ayrıntılı bilgilendirme sağlanmıştır."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi