Eskişehir Öğretmen Akademileri başladı Eskişehir Öğretmen Akademileri başladı

Toplantıya,İl Müftüsü Bekir Gerek, İl Müftü Yardımcısı Berrin Erdoğan, Şube Müdürü Cemil Pamuk, Odunpazarı ve Tepebaşı 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğreticileri katılım gösterdi.

İl Müftüsü Bekir Gerek, "Sizler, çocuklarımızın ilk eğitimcileri, ilk öğretmenleri, ilk rehberlerisiniz.  Çocuklarımızın kalplerine iman, akıllarına ilim, ruhlarına ahlak, hayatlarına değer kazandırıyorsunuz. Sizler, çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında en önemli rolü oynuyor ve çocuklarımızın en güzel şekilde yetişmesi için büyük bir  fedakarlık gösteriyorsunuz. Gayretleriniz için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

İl Müftü Yardımcısı Berrin Erdoğan, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 4-6 yaş Kur'an kurslarının önemine değindi. Bu kursların, çocukların dini ve ahlaki  değerlerimizin öğrenilmesine katkı sağladığını, Kur'an sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandırdığını, temel dini bilgiler verdiğini ve ailelerin de memnuniyetini artırdığını belirtti.
Toplantıda, Şubat ayı içerisinde okunan kitabın değerlendirilmesiyle Ramazan ayında kurslarda gerçekleştirilecek etkinlikler anlatıldı. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın yayınladığı kitaplar, dergiler, broşürler öğreticilere dağıtıldı. Toplantının son bölümünde, öğreticiler, karşılaştıkları sorunları ve çözüm yollarını dile getirdi

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi